اخبار

تظاهرات گسترده علیه نتانیاهو با وجود ادامه حملات به غزه

تظاهرات گسترده علیه نتانیاهو با وجود ادامه حملات به غزه

منابع عبری‌زبان از تظاهرات هزاران نفر از شهرک‌نشینان علیه کابینه نتانیاهو و طرح اصلاحات قضایی او با وجود ادامه حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر دادند.

با وجود ادامه حملات رژیم صهیونیستی به غزه که به گفته کارشناسان، نخست‌وزیر رژیم آن را با انگیزه ساکت کردن اپوزیسیون به راه انداخته است، هزاران نفر از شهرک‌نشینان شنبه شب مجددا علیه کابینه نتانیاهو و «کودتای قضایی» او دست به تظاهرات زدند.

به نوشته وبسایت روزنامه یدیعوت آحارانوت، هم اکنون هزاران «اسرائیلی» در تقاطع نحالین در شهرک‌ یزرعیل، تقاطع کرکور و شهرک‌های روش‌هاعین و عراد در حال تظاهرات علیه نتانیاهو هستند.

این تظاهرات گسترده علیه کابینه نتانیاهو در حالی است که تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه غزه، اکنون پنج روز است که ادامه دارد.

از روز سه‌شنبه هفته گذشته جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نوار غزه را هدف حملات سنگین خود قرار دادند که در جریان آن تاکنون ۳۳ فلسطینی از جمله ۶ کودک و سه زن و ۴ فرمانده ارشد گردان‌های سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین شهید شده‌اند.

گروه‌های مبارز فلسطینی نیز در اقدامی تلافی‌جویانه در چندین نوبت تل آویو و دیگر بخش‌های سرزمین‌های اشغالی به ویژه جنوب اسرائیل را آماج حملات موشکی و راکتی قرار دادند که در جریان آن تاکنون چند صهیونیست زخمی شده‌اند که حال بسیاری از آنان وخیم گزارش شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از ابتدای جنگ غزه طی پنج روز گذشته، گروه‌های مقاومت فلسطین، ۱۲۳۴راکت به سمت مناطق مختلف فلسطین اشغالی شلیک کرده‌اند.

در هفته‌های گذشته، ده‌ها شهر از شمال تا جنوب فلسطین اشغالی از جمله تل آویو، حیفا، قدس اشغالی، بئر السبع، ریشون لتسیون و هرتزلیا صحنه تظاهرات علیه کابینه راست افراطی نتانیاهو و اصلاحات دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی بود.

سران اپوزیسیون رژیم صهیونیستی اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو را برای تضعیف دستگاه قضایی و تلاش این چهره برای جلوگیری از محاکمه خود به خاطر سه پرونده فساد مالی و رشوه خواری می‌دانند و معتقدند که این اقدامات کابینه، رژیم صهیونیستی را به سمت درگیری و جنگ داخلی و فروپاشی تدریجی سوق خواهد داد.

معترضان می‌گویند طرح تغییرات قضایی ضربه سختی به دموکراسی وارد می‌کند، زیرا تأثیر دیوان عالی (بالاترین نهاد قضایی رژیم صهیونیستی) را بر روند تصویب قوانین پایه محدود می‌کند و به اعضای کنست اجازه می‌دهد مصوبات آن را تعویق بیندازد.

تصویب این طرح به تازگی توسط نتانیاهو به تعویق افتاد اما معترضان تأکید بر لغو کامل این طرح دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک + 6 =