اخبار

تعیین تاریخ نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره حملات ترکیه به عراق

،یک منبع دیپلماتیک عراقی به شبکه العراقیه گفت که شورای امنیت سازمان ملل متحد به درخواست عراق، روز سه شنبه هفته جاری را به عنوان جلسه اضطراری در خصوص تجاوزات ترکیه به خاک عراق تعیین کرده است.

وزارت امور خارجه عراق دیروز شنبه از ارسال شکایت نامه به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تشکیل جلسه اضطراری درباره تجاوزات ترکیه خبر داد.

«احمد الصحاف»، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق در بیانیه ای به خبرگزاری رسمی این کشور (اینا) گفت که وزارت امور خارجه شکایت نامه ای به شورای امنیت ارسال کرده و از آن  خواسته است تا جلسه اضطراری برای بررسی تجاوز ترکیه برگزار کند.

«مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر دستور تهیه یک پرونده جامع از تجاوزات جاری ترکیه به خاک عراق و ارائه آن به شورای امنیت را صادر کرده بود.

«فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق نیز به نوبه خود تاکید کرد که ترکیه و عناصر “حزب کارگران کردستان” موسوم به “پ. ک. ک” باید خاک عراق را ترک و مشکلاتشان را خارج از مرزهای این کشور حل کنند.

روز جمعه، «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار تحقیقات فوری در مورد گلوله باران چهارشنبه هفته گذشته استان دهوک در شمال عراق شد.

ترکیه چهارشنبه گذشته، تفرجگاه «پره رخ» در استان دهوک را هدف قرار داد که منجر به کشته شدن ۹ غیرنظامی و زخمی شدن ۲۳ نفر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 4 = هشت