بیانیه

تقدیر از دیدگاههای مجید مجیدی در مورد صلح و عدالت در جهان

توسط مجمع جهانی صلح اسلامی به عمل آمد:

 

 

مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن ارسال نامه ای به مجید مجیدی، که نسخه ای از آن برای رسانه ها نیز ارسال شده است، از روشنگری و توجه این هنرمند ایرانی در رابطه با صلح و عدالت در جهان امروز تقدیر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی صلح اسلامی، در این نامه آمده است:

هنرمند ارجمند جناب آقای مجید مجیدی

نطق پرمعنای جنابعالی در نشست عدالت و برابری استانبول (22 مهرماه) موجب قدردانی است. براستی در جهانی که صلح و عدالت برای ملتها به مثابه نیازی حیاتی تلقی می­شود، اقدامات دوگانه و استعمارگری نوین در برخی نقاط جهان توسط مدعیان صلح، قلب­های ملل آزاده و افکار عمومی جهانی را به شدت آزرده است. این روزها، کرامت انسانی و حقیقت انسان به سادگی مورد سوء استفاده و بهره برداری قدرتها قرار می­گیرد و با دستاویز صلح برای انسانها، بیش از هر چیز «صلح، عدالت و بشریت» است که قربانی سیاست­ها و خط مشی­های این کشورها قرار می­گیرد.

بازشناسی حقیقت از مجاز در فضای روابط بین­المللی معاصر، بسی دشوارتر از پیش گشته است. توجه نخبگان آزاده­ای همچون جنابعالی به شکاف میان حقیقت و واقعیت، دریچه­ای به امید برای آینده ای قرین روشن بینی، صلح، عدالت و امنیت واقعی خواهد گشود. مجمع جهان صلح اسلامی ضمن تحسین و تائید ضرورت ائتلاف نخبگان از جمله هنرمندان برای بازشناسی صلح واقعی از صلح­های ادعائی و کاذب، جامعه هنرمندان ایران و جهان را به خدمت در راستای توسعه و گسترش فرهنگ صلح عادلانه فرا می­خواند.

امید است با اهتمام جنابعالی و دیگر هنرمندان این مرز و بوم، «ائتلاف هنرمندان جویای صلح عادلانه» تشکیل و هنر بیش از پیش در خدمت به توسعه پیام عدالت­خواهی مبتنی بر فرهنگ اسلامی- ایرانی توفیق یابد.

 

مجمع جهانی صلح اسلامی

23 مهرماه 1391

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ دو = 6