اخبار

تلاش رژیم صهیونیستی برای از بین بردن حضور اعراب در قدس

عضو کمیته دفاع از زمین‌ها و اموال سلوان اعلام کرد، تندروترین دولت اشغالگر اولویت خود را مبارزه با حضور اعراب و فلسطینی‌ها در قدس قرار داده و با جنگ علیه هویت این شهر اشغالی می‌خواهد یافت جمعیتی آن را تغییر دهد.

به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، فخری ابودیاب، عضو کمیته دفاع از زمین‌ها و اموال سلوان گفت، اشغالگران فشار بیشتری بر مردم قدس وارد می‌کنند، مجازات‌های جمعی را علیه آن‌ها اعمال می‌کنند و تلاش می‌کنند قدرت‌ آنها را به عنوان ابزاری بازدارنده از بین ببرند.

وی افزود، این دولت حضور اعراب در قدس را بمب ساعتی می‌داند، از این رو به هر طریقی دست به مبارزه با مردم قدس در تمام جنبه‌های زندگی آنها زده و آنها را به بلاتکلیفی آینده مشغول کرده و مردم را با تبعید و تخریب به مهاجرت از قدس مجبور می‌کند.

ابودیاب گفت، رژیم صهیونیستی در صدد است تا امنیت روانی و اجتماعی خانواده‌ها را از دست بدهد، به ویژه زمانی که با تخریب یا اخراج شهروندان از اماکن مسکونی مستقیماً یا با تخریب اماکن تجاری و از دست رفتن منابع امرار معاش و رزق و روزی خانواده‌هایشان با آنها مقابله می‌شود.

وی تاکید کرد، آنچه در قدس رخ می‌دهد، جنگ علیه حضور فلسطینی‌ها، اعراب مسلمان به تمام معنای کلمه و از طریق همه ابزارهای موجود است. این جنگ دیگر خانه‌های پراکنده را هدف قرار نمی‌دهد بلکه محله‌هایی به بهانه ساخت‌وساز غیرقانونی در معرض تخریب هستند و مقامات اشغالگر از دادن مجوز به خانه‌های اهالی قدس امتناع می‌کنند.

ابودیاب اظهار داشت که اشغالگران برای تخریب و آوارگی گسترده قبل از ماه رمضان آماده می‌شوند؛ اما این اقدامات بعد از ماه رمضان اتفاق می‌افتد و همه اینها برای جلب رضایت شهرک نشینانی است که این دولت را انتخاب کردند.

نیروهای اشغالگر طی یک ماه گذشته ۴۱ تأسیسات را در قدس اشغالی تخریب و منهدم کردند و سه عملیات حفاری و تسطیح زمین نیز انجام شد.

شش محله در سلوان به بهانه ساخت و ساز بدون مجوز تهدید به تخریب یا تخلیه ساکنان آن به نفع انجمن‌های شهرک نشینان شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو + 7 =