مقاله ها

جنگ در افغانستان؛ اشرف غنی: از گسترش خشونت و آوارگی جلوگیری می‌کنم

به گزارش سلام نیوز به نقل از euronews شهرهای بزرگ افغانستان یکی پس از دیگری به تصرف نیروهای طالبان در می‌آیند و علاوه بر خروج نیروهای نظامی خارجی، برخی از سفارتخانه‌ها نیز فعالیت خود را متوقف کرده‌اند یا کاهش داده‌اند با این حال محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در یک پیام ویدیویی به مردم این کشور اطمینان داد که از گسترش بیشتر خشونت و آوارگی در این کشور جلوگیری می‌کند.

از سوی دیگر پنتاگون روز گذشته اعلام کرد که کابل، پایتخت افغانستان با «تهدید قریب الوقوع» روبرو نیست. این سخنان در حالی مطرح شده است که طالبان با تصرف شهر پل علم مرکز ولایت لوگر به ۵۰ کیلومتری کابل رسیده است.

مقامات افغانستان گفتند که نیروهای طالبان روز شنبه دو مرکز دیگر ولایت‌های این کشور را تصرف کردند و به حومه پایتخت نزدیک شدند.

هدی احمدی، نماینده پارلمان از ولایت لوگر گفت که طالبان تمام بخش‌های این ولایت در جنوب پایتخت را تصرف و مقامات محلی را بازداشت کردند.

وی افزود که طالبان به ولسوالی چهار آسیاب در ۱۱ کیلومتری جنوب کابل رسیده است.

خالد اسد، نماینده پارلمان نیز در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس اعلام کرد که شورشیان مرکز ولایت پکتیکا که هم مرز با پاکستان است در اختیار گرفتند.

وی افزود که درگیری‌ها در شهر «شرن» اوایل شنبه رخ داد.

طالبان در حال حاضر کنترل ۱۹ مرکز ولایت از ۳۴ ولایت را در اختیار دارد.

اشرف غنی: از گسترش خشونت و آوارگی جلوگیری می‌کنم

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در یک پیام ویدیویی به مردم این کشور اطمینان داد که از گسترش بیشتر خشونت و آوارگی در این کشور جلوگیری می‌کند
آقای غنی، در حالی این ویدیو را منتشر کرده که در ساعات گذشته شایعاتی درخصوص استعفای او از سمت ریاست جمهوری منتشر شده بود

غنی در این ویدیو با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی، بسیج مجدد نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان اولویت اصلی کشور است، افزود: «ما تلاش می‌کنیم که به آوارگان جنگ رسیدگی‌شود

او همچنین با بیان تسلیت به نیروهای دولتی و همچنین کسانی که عزیزان خود را از دست داده‌اند، وعده داد: «به شما اطمینان می‌دهم که از گسترش بیشتر خشونت و آوارگی جلوگیری کنم. نمی‌گذاریم جنگ تحمیلی بیشتر ادامه ‌پیدا کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + هفت =