اخبار

جنگ غزه از پایگاه محرمانه آمریکایی در نوک کوه «هارکرین» در نقب پرده برداشت

 یک رسانه آمریکایی از یک پایگاه محرمانه آمریکایی بر نوک کوه «هارکرین» در صحرای نقب پرده برداشت، اقدامی که جنگ غزه از آن را، پایگاه خبری آمریکایی “اینترسپت” از پایگاه راداری هشدار سریع محرمانه آمریکا که در عمق صحرای النقب با نام «سایت ۵۱۲ » و در ۲۰ مایلی مرزهای غزه است، پرده برداشت.

طبق گزارش این پایگاه خبری آمریکایی، دو ماه قبل از عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر از سوی گردان‌های قسام، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) قراردادی ده‌ها میلیون دلاری برای ساخت تاسیستانی در این پایگاه محرمانه برای نظامیان آ» ریکایی با رژیم صهیونیستی منعقد کرده است.

این پایگاه سری و محرمانه آمریکا در قلب صحرای نقب و در ۳۲ کیلومتری از مرز با غزه محاصره شده آنگونه که پایگاه آمریکایی اینترسپ فاش کرده است، قرار دارد.

این پایگاه نام رمزی «سایت ۵۱۲ » دارد و در واقع پایگاهی قدیمی است و جدید نیست، اما پس از جنگ غزه میان رژیم صهیونیستی و حماس بر سر زبانها افتاده است.

اینترسپت گزارش داد: در روز هفتم هنگامی که حماس هزاران موشک به سمت اسرائیل شلیک کرد این پایگاه چیزی رصد نکرد، زیرا تمرکزش بر روی ایران است که در فاصله بیش از ۱۱۰۰ کیلومتری آن واقع شده است.
این پایگاه در نوک کوه «هارکرین» در نقب واقع شده است. آمریکایی‌ها از آن به عنوان تاسیسات «حمایت از زندگی» نام می‌برند و نظامیان مستقر در آن از ساختارهایی شبیه پادگان برای کارکنان خود در این پایگاه سخن می‌گویند.

طبق گزارش این رسانه آمریکایی، ارزش این پایگاه ۳۵.۸ میلیون دلار است و واشنگتن در حال حاضر بی سر و صدا برای گسترش آن تلاش می‌کند.

در واقع این پایگاه نشان دهنده دروغین بودن مواضع «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا و دولت او است که مدعی است هیچ برنامه ای برای اعزام نیروی نظامی به سرزمین های اشغالی را ندارد.

این پایگاه نشان دهنده حضور آمریکا در این منطقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + یک =