اخبار, اسلاید شو

حاج قاسم، ترسیم‌کننده مسیر روشن مقاومت

هشام عبدالقادر، رئیس اتحادیه رسانه‌های دیجیتال عربی در یمن با بیان اینکه سردار سلیمانی توانست مسیر روشن مقاومت را ترسیم و نیروها را حول یک پرچم جمع کند، گفت: اکنون شاهدیم در سراسر منطقه غرب آسیا میوه و سبک مبارزاتی‌ای که شهید قاسم سلیمانی کاشته بود، ثمر داده است و مجاهدان غزه و نیز همه مبارزان کشورهای محور مقاومت از آن بهره برده‌اند.

 سردار قاسم سلیمانی «نماد مقاومت جهانی» بود، شخصیتی که در برابر استکبار جهانی ایستاد و هرکس ادعای مبارزه با استکبار دارد، باید از وی تبعیت کند و الهام بپذیرد.

حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، فرماندهان رشید مقاومت نقش مؤثری در اخراج نیروهای خارجی و آمریکایی از عراق داشتند. سال ۲۰۱۱ میلادی و بعد از امضای توافق میان دولت نوری المالکی، نخست وزیر وقت عراق و دولت آمریکا برای خروج نیروهای آمریکایی از خاک عراق، نیروهای مقاومت ازجمله گردان های حزب الله حملات شدیدی به نیروهای آمریکایی انجام دادند. این حملات باعث شد آمریکایی ها التماس فرماندهانشان را کنند که انتقال نیروها به خارج از عراق تسریع شود.

این موضوع مستند است که نیروهای آمریکایی پس از این حملات دست به دامان حاج قاسم شدند و از او خواستند از بغداد بخواهد مانع از ادامه حملات مقاومت عراق به پایگاه های نظامی آمریکا شود. درنهایت خروج آمریکا از عراق محقق شد و آمریکا بعد از خروج نیروهایش از عراق فتنه داعش را در کشور به راه انداخت و عامل تشکیل این گروه تروریستی در عراق بود.

شهادت حاج قاسم سلیمانی واقعه ای تاریخی بود، اتفاقی عادی نبود که در تاریخ فراموش شود، به عنوان نقطه ای درخشان در تاریخ ثبت شد و این دو شهید هر کدام نماد ملت های آزاده و مورد احترام کشورهای اسلامی و عربی شدند.

هشام عبدالقادر، رئیس اتحادیه رسانه های دیجیتال عربی در یمن درباره نقش سردار سلیمانی در انسجام محور مقاومت به خبرنگار «راهبرد معاصر» گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی بنیانگذار محور مقاومت و همواره در خط مقدم میدان ها بود تا صفوف محور مقاومت را متحد و به همه نیروها کمک کند.

وی افزود: بسیاری از مبارزان مقاومت آموزش های رزمی و تاکتیک های راهبردی را از وی آموخته اند و حاج قاسم توانست مسیر روشن مقاومت را ترسیم و نیروها را حول یک پرچم جمع کند. فرمانده شهید نیروی قدس سپاه ایران جانش را در راه احیای روحیه مقاومت فدا کرد.

رئیس اتحادیه رسانه های دیجیتال عربی در یمن با بیان اینکه حاج قاسم از ثمرات بسیار ارزنده انقلاب امام خمینی (ره)، رهبر کبیر انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: اکنون شاهدیم در سراسر منطقه غرب آسیا میوه و سبک مبارزاتی ای که شهید قاسم سلیمانی کاشته بود، ثمر داده است و مجاهدان غزه و نیز همه مبارزان کشورهای محور مقاومت از آن بهره برده اند.

عبدالقادر درباره نقش و جایگاه شهید سلیمانی میان محور مقاومت گفت: نقش عظیم و پرثمر حاج قاسم درخت مقاومت اسلامی را زنده کرد و با خون پاکش به واژه شهادت معنایی دیگر بخشید. سردار سلیمانی به گونه ای مبارزان مقاومت را آموزش داد که تا نسل ها بعد از وی از ثمره تلاش هایش سیراب خواهند شد.

شهید سلیمانی قلب تپنده و مغز متفکر مقاومت و ابومهدی المهندس، فرمانده رشید عراقی آزادی خواه و عاشق شهادت به معنای واقعی کلمه بود

وی با بیان اینکه مبارزان مقاومت در عملیات ها حاج قاسم را زنده و ناظر بر نحوه مبارزات خود می بینند، گویی روحش همچنان زنده است، افزود: عامل بقای روح مقاومت ماهیت حسینی بودن آن است. این چراغی است که هرگز خاموش نمی شود، زیرا یکی از شاگردان مکتب امام حسین(ع) در منطقه برافروخته است.

رئیس اتحادیه رسانه های دیجیتال عربی در یمن تصریح کرد: شهید سلیمانی قلب تپنده و مغز متفکر مقاومت و ابومهدی المهندس، فرمانده رشید عراقی آزادی خواه و عاشق شهادت به معنای واقعی کلمه بود. این دو شهید به هر کشوری پا گذاشتند، هدفشان آزادی مردم از ظلم و استکبار بود. درواقع پیروزی های مقاومت به برکت و ثمره حضور آنها بود و روحیه مقاوم آنها برای همه ملت ها شور ایجاد می کرد.

عبدالقادر افزود: حاج قاسم با فداکاری های خود سوریه و عراق را از لوث وجود گروه تروریستی داعش پاکسازی و نقشه های آمریکا، صهیونیست ها، انگلیس و همه کشورهای غربی را نقش بر آب کرد.

وی درباره برجسته ترین خصلت حاج قاسم عنوان کرد: بارزترین نکته معنوی در شخصیت سردار سلیمانی این بود که فردی خاضع و فروتن بود. با مردم ارتباط زیادی داشت و در همه زمینه ها پیش قدم بود که این موارد گواه بر تواضع، صداقت و اخلاص وی است. حاج قاسم بسیار باگذشت بود، به فعالیت های جهادی عشق می ورزید، در همه عرصه های جهاد در مطقه چشمانش معطوف آزادی قدس بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 − = دو