اخبار, اسلاید شو

حمله ائتلاف سعودی به الحدیده یمن

اتاق عملیات ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان الحدیده اعلام کرد که پهپادهای های شناسایی و جاسوسی ائتلاف سعودی وارد آسمان منطقه الجبلیه شده و به گشت زنی پرداختند.

به گزارش المسیره، پهپادهای شناسایی و مسلح ائتلاف سعودی در 5 نوبت شهرستان حیس در استان الحدیده را هدف قرار دادند.

این حملات همچنین شامل پرواز هواپیماهای جاسوسی در حریم هوایی الجبلیه و حیس، 33 مورد حملات توپخانه‌ای و 77 مورد مورد با گلوله‌های مختلف بوده است.

حملات راکتی ائتلاف سعودی نیز در مناطق مختلفی از استان الحدیده ادامه داشته است.

آتش بس یمن روز 10 مهر به پایان رسیده و هنوز تمدید نشده است.

پیش‌تر «محمد عبدالسلام» رئیس هیات مذاکره کننده یمن گفته بود که هیات مذاکره کننده یمن بر حق ملت یمن تاکید می‌کند و کشورهای متجاوز را مسئول شکست آتش بس می‌داند.

وی افزود: بر موضع خود مبنی بر ضرورت پرداخت حقوق همه کارمندان و مستمری بازنشستگان و برداشته شدن محاصره ظالمانه بندر الحدیده و فرودگاه صنعا تاکید کردیم.

آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد پیش از این یک بار تمدید شده بود. تمدید 2 ماهه این آتش بس 11 مرداد ماه به پایان رسید که مجددا تمدید شد و 10 مهر پایان یافت.

همچنین «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفته بود که آتش‌بس یمن با نقض مکرر آن توسط ائتلاف سعودی تقریبا از بین رفته است.

این در حالی است که روز گذشته یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در پیامی توییتری از شرکت های سرمایه گذار در عربستان و امارات خواست که تا زمان وجود دارد این کشورها را ترک کنند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن – فقیرترین کشور عربی – آغاز کرد.

این کشورها پس از 7 سال تجاوز به یمن و کشتار هزاران نفر و تخریب زیرساخت‌های این کشور نه تنها به اهداف خود نرسیدند بلکه به دنبال ضربات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به عمق خاک آن‌ها مجبور به پذیرش آتش بس شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 5 = هشت