اخبار

خشم رژیم صهیونیستی از گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل و تقلا برای اخراج وی

خشم رژیم صهیونیستی از گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل و تقلا برای اخراج وی

رژیم صهیونیستی که به پشتوانه آمریکا و حامیان غربی خود در سازمان ملل می تازد تا مانع بر ملا شدن جنایاتش و محکومیت جهانی و پیامدهای ناشی از آن در نهادهای مختلف بین المللی شود، این بار حتی اظهارنظر یک گزارشگر این سازمان در محکومیت جنایاتش را تحمل نکرده و تقلا برای حذف وی را آغاز کرده

به گزارش ایرنا، “فرانچسکا آلبانیز” ( Francesca Albanese) گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در امور فلسطین که اشغال سرزمین های فلسطین توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کرده، با تلاش نهادهای وابسته به این رژیم برای اخراج وی مواجه شده است.

“فرانچسکا آلبانیز” گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در امور فلسطین ر پی رفتار وحشیانه رژیم صهیونیستی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: اسرائیل نمی تواند در مقابل مردمی که آنها را سرکوب کرده و سرزمینشان را اشغال کرده است، ادعای دفاع از خود کند.

پس از این اظهار نظر، نهادهای مختلف صهیونیستی از جمله سازمان “اینترنشنال لیگال فورم” خواستار اخراج آلبانیز شدند اما او با وجود این فشارها اعلام کرد به ماموریت خود جهت ارائه عدالت برای مردم ستم دیده ادامه خواهد داد.

وی در توییت دیگری نوشت: به این کارزار علیه خود که به دلیل بیان اصول اولیه حقوق بین الملل به راه افتاده و یا اقدام غیراخلاقی برخی از حامیان این کارزار توجه نمی کنم. چیزی که عوض دارد گله ندارد. مسیر من تغییر نمی کند. من بر فعالیت حقوق بشری خود و حمایت از مردم تحت اشغال، محاصره و سرکوب شده متمرکز خواهم ماند.

فرانچسکا آلبانیز یک وکیل بین المللی و استاد دانشگاه ایتالیایی است. وی از ماه می ۲۰۲۲ به عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور سرزمین های فلسطین اشغالی برای یک دوره سه ساله انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت + = 10