بیانیه

خطرناک‌ترین مکان جهان از نگاه سازمان ملل

آژانس امدادرسانی و آوارگان فلسطینی سازمان ملل متحد (آنروا) که در غزه فعالیت می کند، روز چهارشنبه به وقت محلی اعلام کرد که این منطقه اکنون به “یکی از خطرناک‌ترین مکان‌های جهان” تبدیل شده است.

 گزارش ها حاکی از تعداد زیادی تلفات در شبانه روز پس از حمله ارتش اسرائیل به اهدافی در داخل و اطراف کمپ آوارگان جبالیا در شمال غزه است.

آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک افزود» با موج جدیدی از پناهجویان در جنوب غزه ، وضعیت “هر دقیقه بدتر می شود”.

خبرگزاری رسمی فلسطین وفا به نقل از شاهدان گزارش داد که ارتش اسرائیل یک کوچه کامل مسکونی در “بلوک ۲” در اردوگاه جبالیا را هدف قرار داد و در این حملات ده ها نفر از جمله کودکان و زنان کشته و زخمی شدند.

وزارت بهداشت فلسطین گزارش داده است که تا روز سه شنبه، بیش از ۱۶ هزار نفر در حملات اسرائیل به غزه از ۷ اکتبر کشته شده اند.

این وزارتخانه در آخرین به روز رسانی خود در مورد وضعیت بهداشتی غزه، اعلام کرد که حدود ۴۱ هزار نفر زخمی شده اند. هزار نفر دیگر نیز مفقود شده اند.

این وزارتخانه مستقر در رام‌الله در کرانه باختری، گزارش‌های خود را با داده‌های بیمارستان‌های غزه که توسط حماس اداره می‌شود، جمع‌آوری می‌کند.

ارتش رژیم اسرائیل نیز اعلام کرد که نیروی هوایی اسرائیل در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۵۰ هدف حماس را در غزه بمباران کرد. سازمان‌های بشردوستانه خواستار پایان دادن به حملات شده اند.

سازمان بشردوستانه پزشکان بدون مرز خواستار توقف فوری «حملات بی‌رویه و بی امان» به غزه شد. این سازمان همچنین اعلام کرد که تجهیزات پزشکی در بیمارستان شهدای الاقصی مرکز غزه به شدت کم است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

به دنبال پایان آتش ‌بس‌موقت چهار روزه میان حماس و اسرائیل، قطر به عنوان یکی از کشورهای میانجی اعلام کرد که توافق حماس و تل آویو برای تمدید آتش بس به مدت ۴۸ ساعت حاصل شده است. حماس هم اعلام کرد که با قطر و مصر در مورد تمدید آتش‌بس بشردوستانه موقت برای ۲ روز دیگر، بر اساس همان شروط آتش‌بس قبلی به توافق رسیده است.

سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ هفت = 8