بیانیه

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان جهان اسلام سردار سلیمانی در آسیب شناسی تمدن نوین اسلامی خبره بود

دکتر لاله افتخاری، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان جهان اسلام، امروز سه شنبه، 3 اسفند ماه در چهارمین  روز از سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» که از 30 بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرده است، درباره دیدگاه سردار شهید سلیمانی نسبت به برقراری تمدن اسلامی گفت:
برقراری تمدن اسلامی الزامات متعددی دارد که ایدئولوژی، آموزش منابع انسانی، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی و نیز الگوهای مناسب برای الهام بخشیدن به تعقیب‌کنندگان در مسیرها دارد. اما همین تمدن اسلامی نیز  می‌تواند از تأثیرات بیرونی آسیب ببیند. انحراف مسلمانان از افکار اسلامی و تربیت واقعی، فراموش کردن معاش و حیات اقتصادی مردم، واگرایی به خاطر د اختلاف مذهبی یا قومی و نژادی و پیروی نکردن از ولایت فقیه از عوامل انحراف تمدن اسلامی است. اما سردار شهید سلیمانی، به معنای واقعی آسیب شناسی تمدن اسلامی را درک کرده و با درایت و هوشمندی تلاش کرد در حیات شخصی، اجتماعی و نظامی خود این آسیب ها را به حداقل برساند.»
دکتر افتخاری در ادامه افزود:
«او واقعاً به اسلام و احکام آن وفادار بود  و هیچ تناقضی در عقایدش با رفتارش دیده نمی شد. او هرگز خود را فقط در بخش نظامی محدود نکرد و مراقب اقتصاد و تاثیرات آن بر زندگی مردم بود. به عنوان مثال، او در هنگام سیل و مشکلات دیگر تلاش می کرد به مردم کمک کند. وی همچنین با کمک خالصانه به مردمان تحت ستم چه سنی و چه شیعه، مسلمان و غیرمسلمان در سوریه، فلسطین، عراق، یمن، اذهان و قلوب را به سوی همگرایی سوق داد. مهم تر از همه،  سردار سلیمانی با جدیت بر لزوم اطاعت از ولی فقیه تاکید داشت. چرا ه رعایت نکردن این اصل، آفت اصلی برقراری یک تمدن نوین اسلامی است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 7 = چهارده