اخبار, اسلاید شو

دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی در جلسه با شورای مرکزی کمیته جوانان و دانشجویان، خبر از توسعه کمیته جوانان مجمع داد.

 

در این جلسه بر مسائلی همچون نقش جوانان، لازمه گفتمان‌سازی، ضرورت دیپلماسی سلام، مقولات صلح و عدالت و مقابله با جریانات ایران‌هراسی و اسلام‌هراسیدرداخل وخارج پرداخته شد. بررسی اهداف بلندمدت کمیته، تعیین سیاستها، رویکردها و برنامه‌های آینده به همراه تصویب یک اساسنامه از دیگر محورهای این جلسه بود. در این جلسه دانشجویانی از دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، امام صادق، تربیت مدرس، بین‌المللی امام خمینی و دانشکده وزارت خارجه، علوم قضایی و همچنین از اندیشکده‌های مطالعات امریکا و مطالعات راهبردی ایران و چین و … حضور داشتند.

عامری، دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی با اشاره به ضرورت دیپلماسی سلام به عنوان وجهی از دیپلماسی عمومی اشاره کرد:« ما مسلمانان در مواجه با دیگران از واژه سلام استفاده میکنیم که معانی صلح و تندرستی و آرامش را تداعی می‌کند و بنابراین مبنای تعامل و روابط اجتماعی هر مسلمانی با اشاره‌ای به صلح آغاز می‌شود. از این جهت، هرگونه کنشگری در روابط بین‌الملل باید مبتنی بر صلح باشد که همان دیپلماسی سلام است؛ چرا که سلام مفهومی صلح‌آمیز است.»

دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی با اشاره به جریانات ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی که موجبات تصویرسازی منفی از ایران، انقلاب اسلامی و دین مبین شده است، گفت:« گفتمان‌سازی با عنایت به دال مرکزی آن یعنی صلح و عدالت اسلامی می‌تواند عاملی در جهت مقابله با جریاناتی باشد که چهره و تصویر منفی و نامطلوبی را ارائه می‌کنند. به فرموده‌ی مقام معظم رهبری مهمترین هدف ما باید منطق‌پذیر کردن حرف و کنش‌هانظام بوسیله‌ی دیپلماسی را حائز اهمیت دانست و اعلام نمود که نشاط، روحیه، خستگی‌ناپذیری، خلاقیت و توانایی‌های جوانان

 در پایان جلسه، جهت هدایت کمیته و هماهنگی میان اعضا و دبیرکل مجمع، سعید واشقانی فراهانی به عنوان دبیر کمیته جوانان برگزیده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه + 8 =