اخبار

دبیر کل سازمان ملل حمله به استادیوم ورزشی در کابل را محکوم کرد

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد حمله به استادیوم بین المللی کریکت در کابل افغانستان را به شدت محکوم کرد.

در بیانیه دبیر کل سازمان ملل آمده است: دبیرکل حمله به استادیوم بین المللی کریکت کابل در افغانستان را که منجر به مجروح شدن دست کم ۱۹ غیرنظامی شده است، به شدت محکوم می کند.

گوترش با ابراز همدردی با خانواده های قربانیان و آرزوی بهبودی برای مجروحان تاکید کرد که حملات علیه غیرنظامیان و اماکن غیرنظامی بر اساس قوانین بین المللی کاملا ممنوع است.

مقامات محلی در افغانستان اعلام کردند که بر اثر انفجار یک نارنجک هنگام یک مسابقه در استادیوم بین المللی کریکت  در کابل افغانستان ۱۳ نفر مجروح شدند.

از “میامی هرالد”،  بیمارستان اورژانس کابل در توئیتر نوشت که به دلیل این انفجار ۱۲ نفر در بیمارستان بستری شده اند درحالی که یک نفر نیز به صورت سرپایی درمان شده است.

هنوز هیچ گروهی مسوولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است. این نارنجک در حالی منفجر شد که صدها نفر در استادیوم بین المللی کریکت در حال تماشای مسابقه میان دو تیم بند امیر دراگونز و پامیر زالمی بودند.

خالد زدران، سخنگوی پلیس کابل که از سوی طالبان منصوب شده است، گفت که  به دلیل انفجار نارنجک این بازی برای مدت کوتاهی متوقف شد اما پس از مدتی مسابقه از سر گرفته شد.

از زمان خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان و قدرت گرفتن گروه طالبان، حملات متعددی علیه غیرنظامیان در مناطق مختلف افغانستان رخ داده که به گزارش سازمان ملل، این حملات دستکم ۷۰۰ کشته و یک هزار و ۴۰۶ مجروح به دنبال داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ نُه = 10