اخبار

درخواست انگلیس برای نشست شورای امنیت درباره سودان

درخواست انگلیس برای نشست شورای امنیت درباره سودان

نماینده انگلیس در سازمان ملل ضمن تاکید بر لزوم توقف فوری خشونت‌ها در سودان، از شورای امنیت خواست در روز سه‌شنبه جلسه فوق‌العاده برای بررسی وضعیت این کشور تشکیل دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه ابراز نگرانی کشورهای مختلف از درگیری‌های داخلی بین ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع سودان، انگلیس خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد در این‌باره شد.

«باربارا وودوارد» نماینده انگلیس در سازمان ملل بامداد سه‌شنبه گفت که لندن درخواست برگزاری جلسه شورای امنیت درباره وضعیت سودان را داده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وودوارد درباره درگیری‌های داخلی در سودان اظهار داشت: «من همچنین می‌خواهم به تبعیت از دبیرکل سازمان ملل، نگرانی خود را در مورد وضعیت سودان ابراز کنم و خواستار توقف فوری خشونت‌ها هستیم».

نمایندگی انگلیس جلسه اضطراری شورای امنیت درباره سودان را برای روز سه‌شنبه درخواست کرده است.

این در حالی است که «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا بامداد سه‌شنبه از توافق طرف‌های درگیر در سودان برای برقراری آتش‌بس ۷۲ ساعته خبر داد. (جزئیات بیشتر)

ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع سودان در بیانیه‌هایی جداگانه موافقت خود با توقف موقت درگیری‌ها برای اقدامات بشردوستانه را تایید کردند.

پیش از این، طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی حدود ۴۲۰ نفر طی هشت روز درگیری در سودان جان خود را از دست داده و ۳۷۰۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× چهار = 8