اخبار

درخواست تشکیلات خودگردان فلسطین از سازمان ملل برای توقف جنایات اسرائیل

درخواست تشکیلات خودگردان فلسطین از سازمان ملل برای توقف جنایات اسرائیل

نماینده فلسطین در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای از سازمان ملل خواستار توقف جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان شد.

تشکیلات خودگردان فلسطین از سازمان ملل خواستار اتخاذ تمامی اقدامات ممکن برای توقف جنایت‌های رژیم صهیونیستی شد.

«ریاض منصور» نماینده فلسطین در سازمان ملل نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل، «پاسکال کریستین بائیریسویل» رئیس شورای امنیت و «کابا کوروسی» رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارسال کرد.

در این نامه آمده است که اقدامات اسرائیل چنان تحریک مداوم، سرقت اراضی، جابجایی اجباری غیرنظامیان فلسطینی و سایر فعالیت‌های شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی، نقض فاحش قوانین بین‌المللی است.

ریاض منصور در این نامه اعلام کرد که یورش «ایتامار بن گویر» وزیر افراطی رژیم اسرائیل به مسجد الاقصی، ناقض جایگاه تاریخی و حقوقی کنونی است .

در این نامه همچنین تاکید شد که جامعه بین‌المللی باید اقداماتی در زمینه متوقف کردن تمامی جنایات اسرائیل علیه فلسطین انجام دهد.

دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی به درخواست مسئولان فلسطینی روز چهارشنبه نشست فوق العاده خود را در« جده» درباره بررسی تجاوزات رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی برگزار کرد.

سازمان همکاری اسلامی در بیانیه پایانی ضمن محکوم کردن جنایات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی علیه فلسطین و مسجدالاقصی قطعنامه‌ای صادر کرد.

کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی از جامعه بین‌المللی و شورای امنیت خواستار فشار بر رژیم صهیونیستی برای توقف شهرک‌سازی‌ها شدند.

پیش از این سازمان همکاری اسلامی در واکنش به اقدام وزیر افراطی صهیونیست در هتک حرمت به مسجدالاقصی تاکید کرد: یورش ایتمار بن گویر وزیر کابینه اشغالگران اسرائیلی به مسجدالاقصی را محکوم می کنیم، این اقدام در راستای تلاشها برای تغییر وضع تاریخی و قانونی موجود در آن است و ما آن را جریحه دار کردن احساسات مسلمانان و نقض آشکار قوانین بین المللی می دانیم.

«سعید ابوعلی» معاون دبیرکل اتحادیه عرب در سخنانی یورش وزیر تندروی امنیت داخلی کابینه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی را محکوم کرد و نسبت به پیامدهای چنین اقدامی در منطقه هشدار داد.

وزیر افراطی رژیم اسرائیل صبح روز یکشنبه به همراه تعدادی از صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی یورش برد.

از زمان اشغال قدس در سال 1967، مقامات رژیم اشغالگر دروازه باب المغاربه را تحت کنترل خود درآورده و از این طریق شهرک‌نشینان و نیروهای اشغالگر به صورت روزانه به آن یورش می‌برند در حالی‌که مسلمانان اجازه ورود به مسجد الاقصی را ندارند.

صهیونیست‌های اشغالگر هر روزه به طور دسته جمعی و در دو نوبت صبح و عصر اقدام به تعرض به مسجد الاقصی می‌کنند.

هدف از این تعرض‌ها، زمینه سازی برای اجرای طرح شوم تقسیم زمانی و مکانی این مسجد بین مسلمانان و یهودیان است تا در نهایت آنها بتوانند کنترل کامل این مسجد را بدست گرفته و در راستای یهودی سازی و تخریب آن و ساخت معبد کذایی یهود بر روی خرابه‌های آن گام بردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 2 = نُه