اخبار

درخواست صنعاء از شرکت‌کنندگان در نشست الجزایر برای توقف جنگ یمن

 مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاس یمن در پیام تبریک خود به عبدالمجید تبون رئیس جمهور الجزایر به مناسبت سالروز انقلاب آزادی بخش الجزایر، به نشست امروز (سه شنبه) الجزایر که قرار است در آن سران کشورهای عرب شرکت کنند، پرداخت و گفت که صنعاء امیدوار است که الجزایر و دیگر کشورهای عربی در کنار اراده ملت یمن و حق مشروع آن برای پایان دادن به حملات ائتلاف سعودی و لغو 8 ساله محاصره یمن و پاکسازی کشور از اشغالگران اقدام کنند.

المشاط همچنین از اعضای نشست الجزایر خواست تا از مردم فلسطین حمایت کنند و با اتخاذ مواضع واحد برای خدمت به آرمان فلسطین، رهایی از قیمومیت و سلطه خارجی و ایجاد راه‌حل‌ها جهت حل مشکلات امت و ملت‌های عرب ما، به دور از دخالت‌ها و منافع خارجی تلاش کنند.

نشست سران کشورهای عربی اول و دوم اکتبر (10 و 11 آبان ماه ) در پایتخت الجزایر برگزار می‎شود، قرار است در این نشست تحولات جهان عرب ، مسائل فلسطین، جنگ یمن، درگیری‌های نظامی در سوریه ، بحران داخلی لیبی ، ….. در کنار پیامدهای جنگ اواکراین در ناامنی غذایی در کشورهای عربی بررسی شوند.

نشست دو روزه  وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب در پایتخت الجزایر برگزار شد تا شرکت کنندگان درآن دستور کار نشست سه شنبه و چهارشبنه هفته جاری سران اتحادیه عرب را تصویب کنند.

نشست وزیران خارجه کشورهای عربی روز یکشنبه در الجزیره برگزار شد و طی آن وزیر خارحه الجزایر ریاست دوره‌ای  نشست سران اتحادیه عرب را از همتای تونسی خود تحویل  گرفت و قرار است شرکت کنندگان در نشست امروز الجزیره دستور کار نشست سران اتحایه عرب را تصویب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− پنج = 0