اخبار

درخواست لبنان از جامعه جهانی برای مهار جنایات اشغالگران در فلسطین

درخواست لبنان از جامعه جهانی برای مهار جنایات اشغالگران در فلسطین

در پی ادامه محکومیت‌های جنایات رژیم اشغالگر در جنین واقع در کرانه باختری، وزارت خارجه لبنان با صدور بیانیه‌ای تجاوزات وحشیانه اشغالگران صهیونیست علیه غیرنظامیان فلسطینی از جمله کودکان در اردوگاه جنین را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: لبنان تجاوزات اسرائیل به منطقه جنین را که در آن نظامیان رژیم اشغالگر از هواپیماهای جنگی و سلاح‌های سنگین علیه غیرنظامیان استفاده کرده و مانع مداوای مجروحان شدند، محکوم می‌کند.

وزارت خارجه لبنان افزود: ما به ملت استوار فلسطین که به دفاع از زمین و حقوق مشروع خود پایبند هستند درود می‌فرستیم و از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم تا مسئولیت خود را در این زمینه بر عهده گرفته و طرف متجاوز را برای توقف تجاوزات آن تحت فشار قرار دهد. همچنین از جامعه جهانی خواستار حمایت از غیرنظامیان غیرمسلح و نیز جلوگیری از تشدید تنش‌ها و حمایت از صلح و امنیت بین‌المللی و منطقه‌ای هستیم.

روز گذشته حزب الله لبنان نیز به شدت تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی به اردوگاه جنین در کرانه باختری را محکوم و بر حمایت کامل خود از ملت و مقاومت فلسطین تاکید و اعلام کرد: ملت مقاوم فلسطین، قدرت و عزم و اراده و گزینه‌ها و ابزار فراوانی در اختیار دارد که دشمن را از کرده خود پشیمان خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، ارتش رژیم اشغالگر بعد از گذشت چند هفته از گزارش‌های خبری و اطلاعاتی مبنی بر احتمال حمله گسترده به کرانه باختری، بامداد دوشنبه (12 تیرماه) حمله همه جانبه‌ای را به جنین واقع در کرانه باختری آغاز کرد و از زمین و هوا، به این شهر و اردوگاه آن یورش برد.

رسانه های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم شخصا بر روند این یورش همه جانبه اشراف دارد و او هر لحظه در حال دریافت گزارش‌های اطلاعاتی از این یورش و حمله نظامی است.

در پی یورش همه جانبه و گسترده رژیم صهیونیستی به جنین، طبق گفته منابع فلسطینی تاکنون 10 نفر شهید و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. هلال احمر فلسطین تعداد مجروحان را تاکنون 100 نفر اعلام کرده که حال حدود 20 تن از آنها وخیم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − = 7