اخبار

دستور پارلمان عراق برای تشکیل کمیته تحقیق درباره حمله به فرودگاه سلیمانیه

به دنبال وقوع انفجاری در نزدیکی دیوار بیرونی فرودگاه بین‌المللی سلیمانیه و انتشار اخباری مبنی بر حمله پهپادی به این فرودگاه، معاون اول پارلمان عراق در سخنانی خواستار تشکیل کمیته تحقیق درباره این اتفاق شد.

محسن المندلاوی، معاون اول رئیس پارلمان عراق با انتشار توییتی نوشت: هدف قرار گرفتن فرودگاه بین‌المللی سلیمانیه را قویا محکوم می‌کنیم؛ چرا که این اقدام نقض جدی حاکمیت عراق و تهدیدی برای جان شهروندان است.

وی افزود: ما همچنین به کمیته امنیت و دفاع پارلمان دستور می‌دهیم یک کمیته تحقیق برای مشخص شدن جزئیات بیشتر حمله و ارائه گزارش فوری تشکیل دهد تا پس از آن اقدامات و تصمیماتی برای حفظ حاکمیت کشور و محافظت از جان ملت عراق در برابر هرگونه حمله اتخاذ شود.

این اظهارات پس از آن بیان شد که اداره امنیت فرودگاه سلیمانیه جمعه شب اعلام کرد که انفجاری در نزدیکی دیوار بیرونی فرودگاه بین‌المللی سلیمانیه روی داد که هیچ مصدومی در پی نداشت.

این انفجار همزمان با پایان دیدار مظلوم عبدی، فرمانده «قسد» (نیروهای دموکراتیک سوریه) با فرماندهان ائتلاف آمریکا – که در نزدیکی این فرودگاه برگزار شده بود – صورت گرفته است.

برخی منابع خبری اعلام کردند این انفجار نتیجه حمله پهپادی به فرودگاه سلیمانیه بوده و مظلوم عبدی از این حمله جان سالم به در برده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 6 = دوازده