اخبار

دمشق: اظهارات بلینکن سندی از همدستی آمریکا در ریختن خون مردم سوریه در ۱۲ سال گذشته است

وزارت خارجه سوریه بیانیه‌ای را درباره اظهارات وزیر خارجه آمریکا در خصوص حمایت از عناصر تروریستی در سوریه صادر کرد.

به نقل از سایت روسیا الیوم، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای گفت، بیانیه آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در تاریخ ۶ مارس ۲۰۲۳ بیش از آنکه به منطق و واقعیت نزدیک باشد به توهم و بی‌مسئولیتی نزدیک است و حقایق را وارونه و وقایع را دستکاری می‌کند.

این وزارتخانه ادامه داد: اگر حمایت مالی و تسلیحاتی از سوی آمریکا و هم‌پیمانان غربی آن نبود، گله‌های تروریست‌های مسلح نمی‌توانستند کشتارهایی را علیه مردم سوریه مرتکب شوند و زیرساخت‌ها و تمدن آن‌ها را از بین ببرند.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است که وزیر خارجه آمریکا یا وزرای پیش از او نمی‌توانند دست‌های آلوده خود به خون سوری‌ها و یا سرقت از طریق غارت ثروت‌های نفتی و کشاورزی سوریه را که همچنان ادامه می‌دهند بشویند.

در این بیانیه آمده است که اشاره وزیر خارجه آمریکا به تداوم حمایت دولت این کشور از گروه‌های مسلح سند روشنی از دست داشتن دولت‌های آمریکا در ریختن خون مردم سوریه در دوازده سال گذشته است.

وزارت خارجه سوریه در این بیانیه تاکید کرد: مسئولان آمریکایی که اموال بی حد و مرزی را برای تخریب سوریه و ریختن خون مردم ما به تسخیر در آورده‌اند باید مجازات شوند. صلح پایدار و همیشگی در سوریه با تداوم اشغالگری آمریکا در خاک این کشور و ایجاد پایگاه‌های نظامی غیرقانونی در آنجا محقق نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 − = دو