اخبار

دمشق: تداوم حملات جنایتکارانه اسرائیل بیانگر شکست آن است

در پی حملات بامداد یکشنبه رژیم صهیونیستی به فرودگاه‌های حلب و دمشق، وزارت خارجه سوریه با هشدار به این رژیم نسبت به تداوم این حملات، این اقدام را نشانه شکست و مغلوب شدن آن توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه‌ای تاکید کرد که تداوم حملات جنایتکارانه رژیم اشغالگر، دلیل دیگری بر شکست و هیستری فزاینده آن در نتیجه مقاومت سوریه در برابر تمام تلاش‌ها برای تضعیف و انحراف آن از رویکرد حمایت از ملت فلسطین در راستای آزادسازی سرزمین‌شان و همچنین اصرار سوریه بر حق بازپس‌گیری بلندی‌های اشغالی جولان است.

طبق گزارش خبرگزاری سانا، این وزارتخانه در بیانیه خود تاکید کرد: این رژیم غاصب صهیونیستی برای سومین بار متوالی در حدود یک هفته گذشته، روز یکشنبه ۲۲ اکتبر ساعت ۵:۲۵ از سمت دریای مدیترانه و جولان اشغالی سوریه، فرودگاه‌های بین‌المللی دمشق و حلب را مورد حمله هوایی قرار داد که منجر به شهادت یک کارگر غیرنظامی و مجروح شدن یک نفر دیگر شد. این حمله همچنین وارد شدن خسارات مادی به دو باند فرودگاه‌ را به همراه داشته و باعث تعطیلی مجدد آنها، پس از انجام عملیات تعمیر در پی تجاوز اخیر و ازسرگیری فعالیت‌های هوایی در این دو فرودگاه، شد.

وزارت خارجه سوریه در ادامه آورده است: اقداماتی که رژیم اشغالگر در حال حاضر انجام می‌دهد، جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت در طول جنگ ویرانگر خود علیه مردم پایدار غزه محسوب می‌شود.

در ادامه این بیاینه تاکید شده است: در طول چند روز گذشته، حامیان اسرائیل بار دیگر ثابت کردند که  حقوق بین‌الملل و منشورهای آن، صرفا یک ابزار است که برای دستیابی به برنامه‌های استعماری خود از آن استفاده می‌کنند. آنها هر طور که دوست دارند از این حقوق و منشورها استفاده می‌کنند تا کشورها را به بهانه‌های دروغین و اتهامات واهی هدف قرار دهند. آنها همچنین از آن به عنوان ابزاری برای پنهان کردن جنایات جنگی، جنایات علیه بشریت و جنایات مستند شده توسط رژیم اشغالگر اسرائیل استفاده می‌کنند.

وزارت امور خارجه سوریه همچنین اضافه کرد: جمهوری عربی سوریه درباره عواقب ادامه این حملات و اقدامات ناقض قوانین بین‌المللی و حقوق انسانی بین‌المللی هشدار می‌دهد؛ چراکه ادامه این روند منطقه را در پیچ و خم گسترده‌تری از خشونت فرو می‌برد که مهار آن دشوار خواهد بود.

این بیانیه پس از آن صادر شد که رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه به طور همزمان فرودگاه‌های دمشق و حلب را هدف حمله هوایی قرار داد که منجر به کشته شدن یک غیرنظامی و اختلال در فعالیت فرودگاه‌ها شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 − دو =