اخبار

دمشق: حمله به مسجدالاقصی ماهیت آپارتایدی اشغالگران را نشان می‌دهد

وزارت خارجه سوریه حملات مکرر شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی را ناشی از ماهیت آپارتایدی و تروریستی اشغالگران دانست.

وزارت خارجه سوریه مجددا حملات شهرک نشینان به مسجدالاقصی را محکوم کرد.

سوریه از سکوت جامعه بین المللی در قبال جنایات اشغالگران و ادامه حمایت غرب از صهیونیست‌ها به شدت انتقاد کرد.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: سوریه تعرض‌های متوالی شهرک نشینان به مسجدالاقصی و نمازگزاران فلسطینی که با حمایت نیروهای اشغالگر صورت می‌گیرد را به شدت محکوم می‌کند. این اقدامات نقض وضعیت تاریخی و حقوقی موجود در مسجدالاقصی است.

سوریه این تعدی‌های متوالی علیه ملت فلسطین را ناقض حقوق بین المللی وحقوق بشر دانست و از جامعه بین المللی خواست که به مسئولیت اخلاقی خود عمل کند و به رژیم صهیونیستی برای توقف این اقدامات و حملات که ماهیت آپارتایدی و تروریستی اشغالگران را نشان می‌دهد، فشار وارد کند.

این درحالی است که روز گذشته، «حنفی الجبلی» رئیس پارلمان مصر در بیانیه‌ای ضمن محکومیت حملات اخیر رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی گفت: آنچه نیرو‌های اسرائیلی در پنجم آوریل (16 فروردین) در مسجد الاقصی و اماکن مقدس انجام دادند، نقض آشکار آزادی عبادت است که تمام منشور‌های بین المللی آن را تأیید کرده‌اند.

الجبلی توضیح داد: آنچه توسط نیرو‌های اسرائیلی روی داده یک تنش‌زایی خطرناک و غیرقابل قبول است و اینگونه اقدامات منجر به تنش بیشتر و تضعیف تلاش‌های آتش‌بس مورد نظر مصر می‌شود.

طبق گزارش خبرگزاری شهاب فلسطین، رئیس پارلمان مصر از جامعه جهانی خواست که مسئولیت خود را برای پایان دادن به این حملات برعهده بگیرد.

رژیم صهیونیستی از آغاز ماه مبارک رمضان تجاوزات جنایتکارانه خود علیه فلسطینی‌ها را به ویژه در مسجد الاقصی و اطراف آن تشدید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − 3 =