اخبار

دمشق: همزمان با زلزله ویرانگر، رژیم صهیونیستی و تروریست‌ها در کمین سوریه نشسته‌اند

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد که مقابله با تبعات زلزله ویرانگر، حمایت زیاد جامعه بین المللی را طلب می‌کند.

«بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد: مقابله با تبعات زلزله حمایت گسترده بین المللی و امکانات فراوان را می‌طلبد.

وی افزود: این زمانی میسر می‌شود که موضوعات انسانی در اولویت قرار بگیرد و همه اقدامات قهری غیرقانونی برداشته شود و حمایت صادقانه و واقعی از سوریه و مردم آن به عمل آید.

صباغ تاکید کرد: در شرایطی که سوریه با تبعات زلزله روبرو است، رژیم اشغالگر و تروریست‌ها در کمین سوریه نشسته‌اند به طوری که اسرائیل به حملات هوایی به مناطق مسکونی در شهر دمشق روی آورد که 5 شهید و 15 زخمی برجای گذاشت و برخی منازل هم ویران و خسارات زیادی به مراکز آموزشی و مراکز تاریخی وارد شد. همزمان با آن هم داعش در حمله وحشیانه 53 شهروند سوری را کشت و شماری دیگر را زخمی کرد.

نماینده سوریه در سازمان ملل اعلام کرد: حمله رژیم صهیونیستی در راستای حملات برنامه ریزی شده به غیرنظامیان و جنایت جنگی و نقض قانون بین المللی و تهدید صلح و امنیت منطقه است.

وی به درخواست دمشق از سازمان ملل برای اقدامات بازدارنده علیه رژیم صهیونیستی و تضمین عدم تکرار حملاتش و نیز درخواست ازحامیان این رژیم در شورای امنیت اشاره کرد.

صباغ به تلاش‌های دولت سوریه در رسیدگی به مناطق زلزله زده اشاره و از کمک‌های بین المللی مجددا تشکر کرد.

وی همچنین به تاثیرات تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه بیمارستان‌های سوریه و خودداری شرکت‌ها از فروش دارو و تجهیزات پزشکی که بر مشکلات بخش بهداشت و درمان سوریه می افزاید هم اشاره کرد.

صباغ از چنگ انداختن آمریکا بر میادین نفت و گاز در شمال شرق سوریه و قاچاق نفت به خارج و محروم کردن ملت سوریه از عواید این ماده مهم هم خبر داد.

نماینده سوریه در سازمان ملل همچنین به تاثیرات تحریم ها  و محدودیت های اعمال شده از سوی آمریکا و غرب، در زمینه ورود تجهیزات مربوط به زیرساختهای آب آشامیدنی و افزایش مشکلات مردم سوریه هم اشاره کرد.

صباغ از تاثیر این تحریم‌ها بر کود مورد نیاز برای بخش کشاورزی سوریه و تولید محصولات کشاورزی و به تبع آن افزایش قیمت مواد غذایی و بحران امنیت غذایی سوری و نیز تاثیر این تحریم ها بر بخش بانکی سوریه هم سخن گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت + = 12