اخبار

دمشق: پیگیری دیوانه‌وار غرب در رابطه با پرونده شیمیایی سوریه، کاملا مردود است

 بسام صباغ نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت که پیگیری دیوانه‌وار کشورهای غربی و اصرار آنها بر برگزاری جلسات شورای امنیت درباره «پرونده شیمیایی» در سوریه برای تکرار همان روایت‌های متهم‌کننده غیرقابل قبول است و با وظایفشان بر اساس منشور سازمان ملل متحد برای حفظ صلح و امنیت بین المللی تناسبی ندارد.

به گزارش سانا، صباغ در ادامه اظهاراتش در جلسه روز دوشنبه شورای امنیت درباره پرونده شیمیایی سوریه افزود: جای تعجب است که شورا در کمتر از دو هفته دیگر به بحث درباره این موضوع بازخواهد گشت.این رویکرد فقط وقت اعضای این سازمان را تلف می‌کند.

صباغ افزود: برگزاری نشست برای بحث اثرات منفی اقدامات اجباری یکجانبه ایالات متحده و کشورهای اتحادیه اروپا علیه مردم سوریه که به طور فاجعه‌باری بر زندگی روزمره و تأمین نیازهای اولیه آنها تأثیر می‌گذارد، مفیدتر است.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد همچنین از سیاسی شدن کار سازمان منع تسلیحات شیمیایی ابراز تاسف کرد و گفت که اتهامات واهی این کشورها علیه سوریه هیچ مبنای قانونی و حرفه ای ندارد و کاملا مردود است و در چارچوب کمپین های سیاسی خصمانه‌ای است که از سال 2011 علیه سوریه با هدف تضعیف امنیت و ثبات و از بین بردن توانمندی های سوریه به راه انداخته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 × = دو