اخبار

راهبرد نظامی بغداد برای ریشه کنی داعش در طارمیه بغداد

 «عبدالامیر رشید یارالله» رئیس ستاد ارتش عراق بر ضرورت اتخاذ راهبردی به منظور ممانعت از تحرکات تروریست‌ها در شمال بغداد تاکید کرد.

وی در جریان بازدید از یگان‌های مستقر در منطقه «طارمیه» در شمال بغداد از نزدیک در جریان طرح‌های اطلاعاتی برای تعقیب و مبارزه با بقایای داعشی قرار گرفت که از بوستان‌های این منطقه برای انجام عملیات تروریستی استفاده می‌کنند.

یارالله در ادامه تاکید کرد: نیروهای عراقی باید ابتکار عمل را در دست گیرند و مخفیگاههای تروریستها را هدف قرار داده و نابود کنند.

وی بر ضرورت تقویت رصد اطلاعاتی به منظور پیگیری تحرکات تروریستی در طارمیه و مناطق اطراف آن هم تاکید کرد.

یحیی رسول: جنگ با داعش تمام نشده است

«یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق گفت: جنگ با تروریسم تمام نشده و داعش همچنان خطری برای امنیت کشور است و نبرد با آن در حال حاضر نبردی اطلاعاتی است.

وی افزود: تیپ‌های مشترک نظامی از ارتش عراق و پیشمرگه برای عملیات در مناطق خلاء امنیتی میان مواضع دو طرف در کرکوک تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد که اخیراً حملات مرگباری علیه مواضع داعش در دیالی و منطقه «کبیسه» در استان الانبار انجام شده است.

اردوگاه «الهول» محور دیدار مشاور امنیت ملی عراق با سفیر آمریکا در بغداد

«قاسم الاعرجی»، مشاور امنیت ملی عراق میزبان «الینا رومانوسکی»، سفیر آمریکا در بغداد بود.«الاعرجی و رومانوسکی» در این دیدار درباره آخرین تحولات سیاسی و امنیتی عراق و منطقه رایزنی کردند.

دو طرف پرونده اردوگاه «الهول و الجدعه» و توافقنامه چارچوب استراتژیک علاوه بر راه‌های تداوم همکاری و هماهنگی در مقابله با تروریسم را بررسی کردند.

 

الاعرجی بر اهمیت تحکیم روابط استراتژیک بین عراق و آمریکا در راستای خدمت به منافع مشترک دو کشور و تحکیم حاکمیت و تقویت امنیت و ثبات منطقه تاکید کرد.

از طرفی دیگر سفیر آمریکا نیز بر حمایت واشنگتن از دولت السودانی و برنامه دولت آن و تداوم حمایت از عراق در زمینه‌های مبارزه با تروریسم و تقویت اقتصاد عراق و تبادل تجربه و اطلاعات تاکید کرد.

سه عنصر داعشی در دام اطلاعات نظامی عراق

اداره اطلاعات نظامی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از ایجاد کمین‌های دقیق در ناحیه الزاب در منطقه الحویجه استان کرکوک، 3 عضو داعش که طبق احکام ماده 4 قانون تروریسم تحت تعقیب قضایی بودند، دستگیر شدند.

در این بیانیه آمده است: یکی از این 3 نفر، به عنوان مسئول تامین و انتقال مواد منفجره در نیروهای داعش بود. عضو دیگر نیز مسئول جذب جوانان پسر و دختر و ورود آنها به سازمان داعش بود. نفر سوم نیز مسئولیت توزیع ارزاق به خانواده‌های اعضای داعش را بر عهده داشت.

این منبع افزود: متهمان برای دادرسی به نهادهای مربوطه ارجاع داده شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 × پنج =