اخبار

روزنامه صهیونیستی: سالهاست اسرائیل شرایطی به دشواری امسال نداشته است

 روزنامه یدیعوت احارانوت در گزارشی با استناد به گزارش شاباک در رابطه با حجم عملیات مقاومت تاکید کرد، حجم عملیات مقاومت از سال 2015 تا کنون بی سابقه بوده است.

این رسانه با اشاره به آمار تلفات رژیم صهیونیستی تاکید کرد: در حالی که در کل سال 2021 میلادی فقط 20 صهیونیست آن هم با وجود عملیات نگهبان دیوار کشته شدند، در سال جاری و هنوز 2 ماه مانده به پایان آن شمار تلفات از مرز 25 نفر گذشته است.

به اعتراف یدیعوت احارانوت، هنوز سال 2022 آغازین روزهای خود را پشت سر می‌گذاشت که عملیات بئر السبع و الخضیره به وقوع پیوستند.

بعد از آن هم یک فلسطینی از اهالی شهر جنین واقع در شمال کرانه باختری عملیات بنی براک در (فلسطین اشغالی) را انجام داد تا به تدریج و در میان غافلگیر نهادهای امنیتی اسرائیل مرکز ثقل عملیات (مقاومت) در شمال کرانه باختری و دقیقا در شهر جنین شکل بگیرد.

شش ماه بعد از آن هم به تدریج از جنین به نابلس منتقل شد و تقریبا اوضاع از کنترل خارج شد.

به زعم این رسانه صهیونیست یکی از دلایل قدرت گرفت مقاومت در شمال کرانه باختری، ضعف عملکرد دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان است، این در حالی است که اسرائیل همچنان به شدت به دنبال تقویت ساختار امنیتی تشکیلات خود گردان است.

احارانوت با استناد به گزارش نهادهای اطلاعاتی رژیم صهیونیستی اعتراف کرد، اگر تمام عملیات فلسطینیان موفق می‌شدند، اکنون شمار کشته‌های اسرائیل از مرز 200 نفر هم فراتر رفته بود، به زعم این نهادها آنها طی 10 ماه گذشته از امسال بیش از 380 عملیات را در کرانه باختری و قدس کشف و خنثی کرده‌اند که همگی مربوط به انجام عملیات انفجاری، تیراندازی، بمب گذاری و ربایش نظامیان صهیونیست بودند.

گفتنی است اگر به آمار این رسانه عبری زبان استناد شود، فلسطینیان ساکن کرانه باختری و قدس، روزی بیش از یک عملیات ضد صهیونیستی انجام داده، یا برای انجام آن تلاش کرده‌اند که خود گویای شکل‌گیری انتفاضه‌ای حقیقی در این منطقه از فلسطین اشغالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 × = دو