اخبار

روسیه: آمریکا مدرکی در خصوص حملات سایبری ندارد

لیوکمانوف در مقاله‌ای به مجله نیوزویک گفت، هیچ “شواهد محکمی” مبنی بر فعالیت‌های بدخواهانه روسیه با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات از طریق خطوط ارتباطی دوجانبه موجود با واشنگتن که در سال ۲۰۱۳ به طور خاص برای بررسی حملات رایانه‌ای ایجاد شد، ارائه نشده است.

وی ادامه داد: در عوض، «آمریکا قابلیت‌های تهاجمی فناوری اطلاعات و ارتباطات را ایجاد می‌کند، عملیات «شکار» را علیه روسیه انجام می‌دهد و نیروهای خود را در خارج از کشور به کار می‌گیرد.»

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه با هماهنگی با دولت انگلیس ۱۱ تبعه روس را به اتهام ارتباط با حملات سایبری تحریم کرد.

در اطلاعیه منتشر شده در سایت وزارت خزانه داری آمریکا آمده است که این کشور با هماهنگی انگلیس تحریم‌هایی را علیه ۱۱ تبعه روسِ فعال در یک اقدام مرتبط با حوزه سایبری اعمال کرد.

بر اساس اعلام این وزارتخانه، آمریکا و انگلیس ۱۱ عضو دیگر یک گروه موسوم به «تریک‌بات» را که ادعا می‌شود وابسته به روسیه است، تحریم کردند.

به طور همزمان وزارت دادگستری ایالات متحده نیز کیفرخواستی علیه ۹ نفر در ارتباط با بدافزار «تریک‌بات» و باج‌افزار «کونتی» صادر کرد. ۷ تن از اعضای گروه تریک‌بات که امروز توسط وزارت خزانه داری آمریکا تحریم شدند، در میان این ۹ نفر هستند.

آمریکا و انگلیس در ماه فوریه گذشته نیز تحریم‌هایی را علیه ۷ عضو مهم این گروه اعمال کرده و مدعی شده بودند که تریک‌بات در هدف قرار دادن بیمارستان‌ها در جریان همه گیری کرونا و همچنین شرکت‌های آمریکایی و دولت این کشور، نقش داشته است.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود افزود که اقدام امروز پنجشنبه بازیگران کلیدی دخیل در مدیریت و خرید در گروه تریک‌بات را هدف قرار داده است.

این وزارتخانه مدعی است که گروه یاد شده با سرویس‌های اطلاعاتی روسیه در ارتباط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار − 1 =