اخبار

روسیه: آمریکا و متحدانش عامل فقر و گرسنگی در افغانستان است

ز خبرگزاری صدای افغان (آوا) دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده‌ی روسیه در سازمان ملل متحد در بیانیه‌ خود گفت بسیاری از بحران‌های غذایی به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم ناشی از اقدامات آمریکا و متحدانش است.

وی افزود: «به‌عنوان مثال، افغانستان که در ۲۰ سال گذشته برای رهایی از گرداب گرسنگی و فقر تلاش کرده است. همه این‌ها به‌دلیل روند ائتلاف به رهبری ایالات متحده است که سعی در دموکراتیک‌کردن این کشور به شکل غربی داشت، کشوری که به شدت از سبک زندگی سنتی حمایت می‌کند.»چ

دیمیتری پولیانسکی تأکید کرد علل اصلی بحران‌های غذایی و دیگر بحران‌ها ناشی از دخالت های غیرقانونی غرب است.

پولیانسکی افزود: «اگرچه اعضای غربی شورای امنیت شهامت آن را نداشته‌اند که به صراحت از علل اصلی بحران‌های غذایی و دیگر بحران‌ها در کشورهایی مانند عراق، لیبی و سوریه نام ببرند، اما همه ما به خوبی می‌دانیم که این بحران‌ها ناشی از دخالت های غیرقانونی غرب است.»

در بیست سال حکومت جمهوری میلیون ها دلار به افغانستان تزریق شد و هیچ کار بنیادی و زیربنایی از سوی دولت های دست نشانده آمریکا و غرب در افغانستان صورت نگرفت.

بعد از روی کار آمدن مجدد طالبان، آمریکا و کشورهای غربی با بلوکه کردن پول‌های بانک مرکزی افغانستان و وضع تحریم‌های بی رحمانه باعث تشدید بحران فقر و گرسنگی در این کشور شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 3 = شش