اخبار

رژیم صهیونیستی در حال جنایت؛ آمریکا مانع صدور حتی بیانیه‌ای در شورای امنیت

درحالیکه جنایات و رفتار وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در ماه مبارک رمضان تشدید شده است، شورای امنیت سازمان ملل به دلیل حمایت های بی دریغ آمریکا از این رژیم حتی قادر به صدور یک بیانیه نیست.

چهارمین جلسه شورای امنیت پشت درهای بسته از زمان آغاز به کار مجدد بنیامین نتانیاهو به عنوان نخست وزیر رژیم صهیونسیتی و ایجاد یک دولت ائتلافی افراطی در سرزمین های اشغالی، تشکیل شد اما به دلیل حمایت های دولت جو بایدن از این رژیم حتی نتوانست یک بیانیه صادر کند.

در جلسه روز گذشته شورای امنیت درباره حملات اخیر رژیم اسرائیل به مسجد الاقصی، چندین عضو این شورا خواستار صدور یک بیانیه شدند تا تل آویو را به دلیل ضرب و شتم روز دوشنبه نمازگزاران مسلمان در مسجد الاقصی محکوم کنند.

منابع دیپلماتیک افزودند: آمریکا به صراحت مانع صدور هر گونه بیانیه ای در محکومیت رژیم اسرائیل شد و در این جلسه فقط اعضای شورای امنیت مواضع خود را بیان و چند عضو متحد آمریکا نیز حملات راکتی نیروهای مقاومت را محکوم کردند.

به گفته منابع دیپلماتیک، برخی از اعضای شورای امنیت حتی خواستار محکوم کردن شلیک راکت به اسرائیل از غزه و لبنان بودند.

گفته می شود گیلعاد اردان سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل به همراه وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی با دولت بایدن همکاری و کشورها را تحت فشار گذاشته اند تا شورای امنیت به طور رسمی به خشونت های اخیر نپردازد.

به گزارش ایرنا، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در پی دفاع نیروهای مقاومت در برابر جنایات رژیم صهیونیستی، گفت: تعهد ما به امنیت اسرائیل همچنان قاطع است. ما حق مشروع اسرائیل برای دفاع از مردم و سرزمین خود در برابر هر گونه تجاوز را به رسمیت می شناسیم.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره حمله موشکی لبنان به اسرائیل افزود: ما از ادامه خشونت‌ها بسیار نگران هستیم و از همه طرف‌ها می‌خواهیم از تشدید بیشتر تنشها خودداری کنند.جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به طور کامل در جریان اوضاع قرار گرفته و سفیر آمریکا و سایر مقامات با اسرائیل در تماس هستند.

وی با حمایت از رژیم صهیونیستی گفت: ما پرتاب راکت به اسرائیل را محکوم می کنیم. استفاده از لبنان به عنوان سکوی پرتاب برای حملات موشکی علیه اسرائیل تنها مردم لبنان را در معرض خطر قرار می دهد و احتمال بی ثباتی بیشتر در این کشور را افزایش می دهد. تعهد ما به امنیت اسرائیل همچنان قاطع است. ما حق مشروع اسرائیل برای دفاع از مردم و سرزمین خود در برابر هر گونه تجاوز را به رسمیت می شناسیم.

ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز به خبرنگاران گفت: ما پرتاب راکت از لبنان و غزه را محکوم می کنیم. تعهد ما به امنیت اسرائیل قاطع است و ما حق مشروع اسرائیل برای دفاع از خود در برابر هر گونه تجاوز را به رسمیت می شناسیم.

نظامیان رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب با یورش به مسجد القبلی در صحن مسجدالاقصی به نمازگزاران و اعتکاف کنندگان در این مسجد حمله ور شدند و ۱۰۰ نفر از آنها را زخمی و دستکم ۴۰۰ نفر دیگر را بازداشت کردند. این نظامیان تلاش کردند که اعتکاف کنندگان را از مسجد القبلی بیرون کنند.

آنها همچنین به بهانه عید «پسح» یهودی محدودیت هایی را برای مسلمانان در مسجد الاقصی ایجاد کردند و همزمان از یورش شهرک نشینان صهیونیست طی روزهای اخیر حمایت کردند. شهرک نشینان تندرو صهیونیست فراخوان دادند که برای قربانی کردن حیوانات به مسجد الاقصی یورش خواهند برد که با هشدار ملت فلسطین و نیروهای مقاومت درباره هرگونه هتک حرمت و تعرض به این مسجد روبرو شد. گروههای مقاومت با شلیک موشک به شهرک های صهیونیست نشین تاکید کردند که مسجد الاقصی خط قرمز آنها است و اجازه هرگونه تعرض به آن را نمی دهند.

ارتش رژیم صهیونیستی در مقابل به محل هایی در نوار غزه حمله هوایی کرد که با انتقاد ایتامار بن گویر وزیر تندروی امنیت داخلی رژیم صهیونیستی روبرو شد و او گفت که ارتش به جای حمله به رهبران مقاومت، محل های خالی از سکنه و فضای باز را هدف قرار داده است و باید جلسه کابینه تشکیل و سیاست ترور در نوار غزه اجرا شود.

در پاسخ به این حملات به نوار غزه، گروههای مقاومت فلسطین در قالب «وحدت میدان های نبرد» بار دیگر شهرک های صهیونیست نشین اطراف نوار غزه را با موشک هدف قرار دادند. همچنین در همبستگی با فلسطینی ها چندین فروند موشک نیز از خاک لبنان به شهرک های صهیونیست نشین در شمال فلسطین اشغالی شلیک شد. ارتش رژیم صهیونیستی نیز سپس به مناطقی در نوار غزه و جنوب لبنان حمله هوایی و توپخانه ای و موشکی انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − = 4