اخبار

رژیم صهیونیستی 4000 واحد مسکونی دیگر در کرانه باختری می‌سازد

رژیم صهیونیستی 4000 واحد مسکونی دیگر در کرانه باختری می‌سازد

رژیم صهیونیستی تصمیم دارد تا فعالیت‌های شهرک‌سازی خود در کرانه باختری را توسعه دهد.

سه مقام آمریکایی و صهیونیستی به پایگاه خبری آکسیوس خبر داده‌اند که کابینه اسرائیل به دولت آمریکا اعلام کرده که قصد دارد طی ماه جاری، طرح ساخت هزاران واحد مسکونی جدید در شهرک‌های واقع در کرانه باختری اشغالی را اعلام کند.

این پایگاه خبری اضافه کرد: دولت بایدن به شدت با ساخت‌ واحدهای جدید در شهرک‌های اسرائیلی مخالف بوده و این اقدام را تضعیف کننده چشم انداز راه حل دو دولت برای پایان دادن به درگیری‌ها میان اسرائیل و فلسطینیان می‌داند.

اگر چه بخش عمده‌ای از جامعه جهانی شهرک‌ سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را غیرقانونی می‌دانند اما تا کنون اقدام عملی ملموسی را علیه رژیم صهیونیستی اتخاذ نکرده‌اند.

یکی از منابع به آکسیوس گفته است که انتظار می‌رود که کابینه اسرائیل ساخت دست کم 4 هزار واحد مسکونی جدید در چند شهرک واقع در کرانه باختری را اعلام کند.

مقام‌های اسرائیلی و آمریکایی مدعی هستند که دولت بایدن در حال فشار آوردن به کابینه اسرائیل بوده تا از هرگونه اعلام شهرک‌سازی جدید خودداری کرده یا دست کم تعداد آن را تا جای ممکن کاهش دهد.

یک سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز خبرنگار آکسیوس را درباره این موضوع به کابینه اسرائیل ارجاع داد و گفت که آمریکا درباره این موضوع شفاف بوده که پیشبرد شهرک‌سازی، مانعی برای صلح و دستیابی به راه حل دو دولت به شمار می‌آید.

وزارت امور خارجه آمریکا و دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز از پاسخ به درخواست‌ها در این باره خودداری کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 − = چهار