اخبار

زلنسکی به روش بن‌لادن از تروریسم هسته‌ای استفاده می‌کند

 ویاچسلاو وولودین، سخنگوی دوماً روسیه با اشاره به اینکه رژیم کی‌یف با روشی مشابه گروه تروریستی القاعده، از تروریسم هسته‌ای استفاده می‌کند، تاکید کرد که کشورهای غربی با تأمین مالی و نظامی اوکراین، حامی و همدست این تروریسم هسته‌ای هستند.

وولودین یادآور شد: روش‌های تروریسم هسته‌ای تغییری نکرده است. (ولودیمیر) زلنسکی از همان روش‌هایی که اسامه بن‌لادن، سرکرده اسبق القاعده استفاده می‌کرد، بهره می‌برد.

وی افزود: رئیس جمهور آمریکا و سران کشورهای غربی نیز با فراهم کردن کمک مالی و نظامی برای رژیم زلنسکی، به حامیان و همدستان تروریسم هسته‌ای تبدیل شده‌اند.

وی یادآور شد که واشنگتن حدود ۲۰ سال پیش، اطلاعاتی را منتشر کرد که نشان می‌داد «تروریست‌های القاعده به سرکردگی عثامه بن‌لادن، به مواد رادیواکتیو دست یافته و قصد دارند تا «بمب کثیف» ساخته و منطقه وسیعی را با تشعشعات، آلوده کنند. بنابراین، تهدید حمله تروریستی در آمریکا و اروپا با استفاده از چنین بمبی، تا سال ۲۰۱۱ یعنی زمانی که بن‌لادن کشته شد، وجود داشته است.»

وولودین اضافه کرد: رژیم کی‌یف به دانشمندان هسته‌ای خود دستور داده تا بمب کثیف بسازند. آنها به بمباران زیرساخت‌های حیاتی نیروگاه‌های اتمی در زاپروژیا و کورسک، ادامه داده و به وقوع فاجعه انسانی دامن می‌زنند.

این اظهارات در حالی مطرح شده که سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه درباره این موضوع با همتایان انگلیسی، فرانسوی و ترکیه‌ای و همچنین وزیر دفاع آمریکا تماس تلفنی برقرار و نگرانی مسکو دباره استفاده احتمالی اوکراین از بمب کثیف را به همتایان خود منتقل کرده است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز به نوبه خود، با تاکید بر اخاذی هسته‌ای اوکراین گفت که کی‌یف قصد دارد تا نیروگاه اتمی زاپروژیا را به یک بمب کثیف تبدیل کند.

پس از الحاق چهار منطقه دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا به روسیه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور، فرمان اضافه کردن نیروگاه اتمی زاپروژیا به فهرست اموال فدرال مسکو را صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه − 1 =