اخبار

سازمان جهانی بهداشت قطعنامه ای برای تضمین سلامت فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی تصویب کرد

سازمان جهانی بهداشت قطعنامه ای برای تضمین سلامت فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی تصویب کرد

سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه قطعنامه‌ای درباره وضعیت سلامتی در فلسطین اشغالی و مسئولیت رژیم صهیونیستی تصویب کرد که در آن از رژیم اشغالگر تل آویو خواسته شده است سلامت فلسطینیان را تضمین کند.

به گزارش از خبرگزاری “آناتولی”, این قطعنامه با ۷۶ رای موافق، ۱۳ رای مخالف و ۳۵ رای ممتنع در پایان بررسی پیش نویس لایحه وضعیت سلامتی در اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی و بلندی‌های جولان اشغالی سوریه به تصویب رسید.

رای گیری برای تصویب این قطعنامه بعنوان بخشی از هفتاد و ششمین دوره مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت انجام شد.

این قطعنامه بر رسیدگی به نیازهای سلامتی انسان دوستانه مردم در سرزمین‌های اشغالی فلسطین تمرکز دارد.

در این قطعنامه آمده است: نبود مدیریت سلامتی در اراضی اشغالی فلسطین چالش بزرگی برای ارائه مؤثر مراقبت‌های بهداشتی به مردم فلسطین است.

این قطعنامه همچنین خطاب به رژیم صهیونیستی می‌گوید: اسرائیل به عنوان نیروی اشغالگر، مسئولیت حفاظت از سلامت و تحقق حق بهداشتی همه فلسطینی‌های ساکن در کرانه باختری اشغالی از جمله بیت‌المقدس شرقی و نوار غزه را برعهده دارد.

این قطعنامه می‌افزاید: مسئولیت‌های اسرائیل شامل تضمین برابری و عدم تبعیض در ارائه مراقبت‌های بهداشتی، از جمله عدم تبعیض بر اساس نژاد، سن و جنسیت, حمایت از تحقق و تضمین حق سلامت فلسطینیان تحت کنترل آن و آمادگی و پاسخگویی به تهدیدات بهداشت عمومی، از جمله همه گیری کرونا با هماهنگی وزارت بهداشت فلسطین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت × = 42