اخبار

سازمان ملل برای کمک 4.3 میلیارد دلاری به یمن، کنفرانس بین‌المللی برگزار می‌کند

دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای، اعلام کرد که با هدف پشتیبانی از طرح واکنش بشردوستانه در یمن که به بیش از چهار میلیارد دلار نیاز دارد، پس فردا (دوشنبه) یک کنفرانس بین المللی سطح بالا برای کمک کنندگان مالی در کاخ ملل در شهر ژنو سوئیس برگزار خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: این رویداد سطح بالا برای اعلام کمک های مالی، تلاش خواهد کرد تا در چهار حوزه دارای اولویت که ارتقای سطح آگاهی در قبال بحران انسانی حاد در یمن و فرآیند امدادرسانی نجات بخش، حفاظت و گسترش بهبود محدود روی داده در سال 2022، پشتیبانی برای رسیدگی به محرک های اصلی نیازهای بشردوستانه و درخواست برای پایان دادن به درگیری هستند، پشتیبانی جامعه بین المللی را به دست آورد.

دفتر سازمان ملل برای هماهنگی امور بشردوستانه در بیانیه همچنین آورده است: میزان نیازهای بشردوستانه در یمن همچنان وحشتناک است جایی که سال های درگیری، آوارگی و وخامت اقتصادی طولانی مدت، درد و رنج زیادی را به بار می آورد؛ در سال 2023، شرکا در حوزه انسانی تخمین می زنند که دو سوم جمعیت یمن (21.6 میلیون نفر) به کمک بشردوستانه و حفاظت نیاز خواهند داشت.

این در حالی است که سازمان ملل ماه ژانویه گذشته نیز اعلام کرده بود که برنامه انسانی سازمان برای یمن که اکثریت جمعیت تقریبا 32 میلیون نفری آن به کمک های بشردوستانه وابسته هستند، در سال جاری میلادی به 4.3 میلیارد دلار نیاز دارد تا بتوان به 17.3 میلیون تن از آسیب پذیرترین افراد نیازمند کمک رسانی کرد.

شایان ذکر است که بر اساس داده های سازمان ملل، جنگ یمن تا پایان سال 2021 میلادی به طور مستقیم و غیر مستقیم به کشته شدن 377 هزار نفر انجامیده در حالی که اقتصاد این کشور نیز در جریان یکی از بدترین بحران های انسانی و اقتصادی جهان، 126 میلیارد دلار از دست داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 × = بیست