گزارش ها

سازمان ملل تحت تاثیر سیاست های متجاوزانه آمریکا است…

حمیدرضا ترقی ضمن گرامیداشت روز جهانی صلح گفت: اداره کشور آمریکا دردست دو حزب دموکرات و جمهوری خواه است که حزب دموکرات متشکل از صاحبان صنایع سبک آمریکا و حزب جمهوری خواه را صاحبان صنایع سنگین آمریکا در اختیار دارند.

کارشناس مسائل بین الملل گفت: بنابراین کشوری که مبنای حیات خود را بر فروش اسلحه و تجهیزات نظامی به کشورهای دیگر قرار می دهد نمی تواند مدافع صلح باشد چرا که صلح مانع فروش اسلحه و عاملی برای کساد کردن بازار اسلحه فروشان جهان است.

حمیدرضا ترقی ضمن گرامیداشت روز جهانی صلح گفت: اداره کشور آمریکا دردست دو حزب دموکرات و جمهوری خواه است که حزب دموکرات متشکل از صاحبان صنایع سبک آمریکا و حزب جمهوری خواه را صاحبان صنایع سنگین آمریکا در اختیار دارند.

کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه که دو حزب آمریکا در حل مسائل بین المللی تفاوت هایی با هم دارند، عنوان کرد: حزب جمهوری خواه تا زمانی که بر سر حکومت هستند اصولا به دلیل اینکه منافع آن ها در فروش تسلیحات سنگین مانند تانک و هواپیماهای ویژه بمیاران و سایر سلاح های سنگین است، استراتژی آن ها در دنیا ایجاد جنگ و دامن زدن به ترس و وحشت در بین کشورهای جهان است تا بتوانند تسلیحات خود را بفروشند.

ترقی خاطر نشان کرد: یکی از کارهایی که ترامپ در مدتی که روی کار آمده است انجام می دهد فروش اسلحه به کشورهایی مثل عربستان و هم پیمانان آن ها است و توانسته است میلیاردها دلار، به نفع کارتل های اقتصادی حزب جمهوری خواه تامین کند.

وی تاکید کرد: بنابراین کشوری که مبنای حیات خود را بر فروش اسلحه و تجهیزات نظامی به کشورهای دیگر قرار می دهد نمی تواند مدافع صلح باشد چرا که صلح مانع فروش اسلحه و عاملی برای کساد کردن بازار اسلحه فروشان جهان است.

کارشناس مسائل بین الملل ادعای صلح طلبی و عضویت در سازمان صلح بین المللی از سوی آمریکا را یک دروغ برشمرد و افزود: علیرغم اینکه یکی از وظایف سازمان ملل ایجاد صلح بین ملت ها و کشورهای جهان است و باید با حضور نیروهای طرفدار صلح مانع جنگ و درگیری در دنیا شود در رابطه با سوریه، یمن و سایر کشورها نتوانست کاری انجام دهد.

ترقی تصریح کرد: سازمان ملل در زمینه ایجاد صلح و جلوگیری از درگیری بین ملت ها و کشورها هیچ گام مثبتی برنداشته است چرا که تحت تاثیر سیاست های تجاوزکارانه و جنگ افروزانه آمریکا است.

وی بیان کرد: برای گسترش صلح در عرصه بین المللی باید کشورهایی تلاش کنند که حیات خود را در صلح، امنیت، ثبات و آرامش در جهان می بینند و کشورهایی که مسیر آن ها درجهت جنگ افروزی است نمی توانند مدعی طرفداری و پرچم داری صلح در جهان باشند.

این کارشناس مسائل بین الملل درادامه مطرح کرد: خوشبختانه ایران در طول سال های مختلف، نشان داده است که حافظ و مدافع صلح و امنیت در جهان و منطقه است و همه تلاش خود را برای ایجاد صلح انجام می دهد.

ترقی در پایان اظهار کرد: همانطور که ایران در سوریه و سایر کشورها در جهت برقراری صلح گام برداشته است و این حرکت و تلاش واقع بینانه و مبتنی بر مبانی فکری و ایدئولوژیک است البته صلح با استکبار، متجاوز و اسرائیل قطعا هیچ وقت امکان پذیر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + نُه =