اخبار

سازمان ملل حملات هوایی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

سازمان ملل حملات هوایی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

فرحان حق معاون سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که این سازمان، حملات هوایی رژیم صهیونیستی را که منجر به شهادت غیرنظامیان فلسطینی شده است، محکوم می کند.

فرحان حق معاون سخنگوی سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی به خبرنگاران در نیویورک، به نقل از تور ونسلند، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد برای روند صلح خاورمیانه گفت که او از تحولات غزه پس از عملیات نظامی اسرائیل صبح روز سه شنبه علیه اعضای جنبش جهاد اسلامی فلسطین، به شدت نگران است.

این سخنگوی سازمان ملل افزود که حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه منجر به کشته شدن ۱۳ فلسطینی و زخمی شدن بیش از ۲۰ نفر شد.

فرحان حق گفت که ونسلند کشته شدن غیرنظامیان در حملات هوایی اسرائیل را محکوم کرد و گفت این غیرقابل قبول است.

وی تصریح کرد: ونسلند از همه طرف‌های مربوط خواست حداکثر خویشتنداری را از خود نشان دهند و از تشدید تنش اجتناب کنند. او در تلاش است تا با همکاری با همه طرف ها، از یک درگیری گسترده‌تر با پیامدهای ویرانگر جلوگیری کند

در این هنگام، خبرنگاری از فرحان حق سوال کرد که آیا ونسلند فقط کشته شدن غیرنظامیان را محکوم می کند، حملات هوایی اسرائیل را محکوم نمی کند؟

معاون سخنگوی سازمان ملل خطاب به این خبرنگار، حرف او را عجیب دانست و گفت که غیر نظامیان بر اثر حملات هوایی کشته شده اند. اگر این حملات نبود، این افراد کشته نمی شدند.

خبرنگار به فرحان حق گفت اگر غیرنظامیان کشته نمی شدند آیا نماینده سازمان ملل حمله به ساختمان ها و سایر اماکن را محکوم نمی کرد؟

معاون سخنگوی سازمان ملل در پاسخ گفت که همه حملات اعم از حمله به زیرساخت ها و ساختمان های غیرنظامی محکوم است.

فرحان حق در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او به صراحت پرسید آیا سازمان ملل رژیم صهیونیستی را به دلیل حمله به غزه و قتل غیرنظامیان محکوم می کند، از اشاره به نام اسرائیل خودداری کرد اما گفت: این حملات منجر به کشته شدن غیرنظامیان شد و ما آنها را محکوم می کنیم.

بامداد سه‌شنبه هواپیماهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه حمله کردند که در پی آن، ۱۵ فلسطینی از جمله سه فرمانده ارشد جنبش جهاد اسلامی، چند زن و کودک شهید شده و ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند.

رژیم صهیونیستی ساعاتی پیش در حمله‌ای هوایی یک خودرو را در خانیونس در جنوب نوار غزه هدف قرارداد و دو فلسطینی دیگر را به شهادت رساند و به این ترتیب شمار شهدای حملات روز سه‌شنبه رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۱۵ نفر افزایش یافت.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد که در این حمله هوایی، یک گروه از فلسطینی‌ها قصد شلیک موشک ضد زره را داشتند که در منطقه خان‌یونس (جنوب نوار غزه) هدف حمله هوایی قرار گرفتند.

این درحالی است که منابع فلسطینی از شهادت دو کشاورز در این حمله خبر می‌دهند.

اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای در واکنش به جنایت بامداد سه‌شنبه صهیونیست‌ها در غزه و شهادت ۱۳ فلسطینی در این جنایت در پیامی خطاب به رژیم اسرائیل تاکید کرد که باید آماده تاوان دادن این جنایت باشد.

در بیانیه اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین آمده است: امروز برای جمعی از شهدا اعم از فرماندهان، کودکان و زنانی که در اثر تجاوزات خائنانه صهیونیست‌ها به شهادت رسیدند و در رأس آنها سه تن از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی فلسطین به نام‌های «جهاد الغانم»، «خلیل البهتینی» و «طارق عزالدین» سوگوار هستیم.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است: اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین ضمن عزاداری برای شهدا، مسئولیت کامل عواقب این جنایت ناجوانمردانه را بر عهده دشمن جنایتکار می‌داند.

اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین در ادامه خاطرنشان کرد: اشغالگران و رهبران آن که آغازگر تجاوز هستند، باید خود را برای تحمل تاوان آن آماده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار × = 20