اخبار

سازمان ملل خواستار کمک‌های مالی فوری برای حمایت از فلسطینیان شد

سازمان ملل خواستار کمک‌های مالی فوری برای حمایت از فلسطینیان شد

هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل برای صلح خاورمیانه با ابراز نگرانی از بحران مالی آژانس های سازمان ملل متحد برای ارائه کمک های غذایی اضطراری به فلسطینیان، هشدار داد بدون بودجه جدید، کمک نقدی به حدود ۲۰۰ هزار فلسطینی در هفته آینده متوقف خواهد شد.

تور ونسلند هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل برای روند صلح خاورمیانه روز چهارشنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره وضعیت خاورمیانه و فلسطین گفت: من از همه طرف‌ها می‌خواهم که اقدامات یکجانبه و تحریک‌آمیز را که دستیابی به صلح را تضعیف می‌کند، متوقف کنند و به چالش‌های مالی و نهادی حاد پیش روی تشکیلات خودگردان فلسطین رسیدگی کنند.

این مقام سازمان ملل افزود: من به ویژه از بحران مالی آژانس های سازمان ملل متحد که با ارائه خدمات اساسی و حمایت اجتماعی از جمله کمک های غذایی اضطراری، از فلسطینی ها حمایت می کنند، نگران هستم. بدون بودجه جدید، برنامه جهانی غذا کمک نقدی به حدود ۲۰۰ هزار فلسطینی را در هفته آینده متوقف خواهد کرد. من کشورهای عضو سازمان ملل را تشویق می کنم که فوراً حمایت خود از فلسطینی ها را افزایش دهند.

ونسلند تصریح کرد: در جریان درگیری های اخیر ۳۳ فلسطینی، از جمله حداقل ۱۲ غیرنظامی – چهار زن و شش کودک کشته شدند. به گفته مقامات غزه، در حملات اسرائیل، نزدیک به ۱۰۰ واحد مسکونی به طور کامل تخریب و بیش از ۱۲۵ واحد مسکونی آسیب دیده و غیرقابل سکونت شدند و بیش از یک هزار و ۱۰۰ فلسطینی آواره شدند.

وی ادامه داد: پس از افزایش درگیری ها، مقامات اسرائیلی هر دو گذرگاه میان غزه و اسرائیل را بستند و از ورود مواد غذایی، تجهیزات پزشکی و سوخت برای نیروگاه برق غزه جلوگیری کردند. در نتیجه صدها بیمار فلسطینی قادر به دسترسی به مراقبت های پزشکی ضروری در کرانه باختری یا اسرائیل نبودند.

هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل برای روند صلح خاورمیانه اضافه کرد:

من عمیقاً نگران ادامه قربانی شدن غیرنظامیان در این درگیری ها هستم. من به ویژه از قربانی شدن کودکان در این درگیری ها در شرایطی که آنها نباید هدف خشونت قرار گیرند، وحشت زده شده ام.

این مقام سازمان ملل گفت: من از اسرائیل می‌خواهم که به تعهدات خود بر اساس قوانین بین‌المللی بشردوستانه، از جمله استفاده متناسب از زور و اتخاذ تمام اقدامات احتیاطی ممکن، برای جلوگیری از آسیب به غیرنظامیان در عملیات‌های نظامی، پایبند باشد.

ونسلند در حمایت از رژیم صهیونیستی اضافه کرد: من همچنین محکومیت پرتاب بی رویه موشک ها از غزه به سمت اسرائیل را تکرار می کنم. من مجدداً تأکید می کنم که همه عاملان خشونت باید پاسخگو شوند و سریعاً عدالت در مورد آنها اجرا شود. نیروهای امنیتی باید حداکثر خویشتن داری را به کار گیرند و از نیروی کشنده فقط در مواقعی که هیچ چاره دیگری برای حفظ جان وجود ندارد استفاده کنند.

وی در عین حال گفت: من مجدداً تأکید می‌کنم که همه شهرک‌های اسرائیلی بر اساس قوانین بین‌المللی غیرقانونی هستند و مانعی اساسی برای دستیابی به صلح هستند و باید متوقف شوند.

این مقام سازمان ملل تصریح کرد: من همچنین از مقامات اسرائیلی می‌خواهم که به آواره ساختن و اخراج فلسطینی‌ها پایان دهند و طرح‌هایی را تصویب کنند که فلسطینی‌ها بتوانند به طور قانونی ساخت و ساز کنند و نیازهای توسعه‌ای خود را برطرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه − = 0