اخبار

سازمان ملل: ۱۰۰ روز جنگ در غزه دامن انسانیت جهان را لکه دار کرده است

فیلیپ لازارینی، رئیس آژانس پناهندگان فلسطینی سازمان ملل در بیانیه‌ای گفت: «مرگ و میر عظیم، ویرانی، آوارگی، گرسنگی و اندوه در ۱۰۰ روز گذشته، انسانیت ما را لکه دار کرده است.

از “الجزیره انگلیسی” در این بیانیه آمده است: پس از حملات هولناکی که حماس و دیگر گروه‌ها علیه مردم اسرائیل انجام دادند، جنگ آغاز شد و ۱۰۰ روز از این جنگ ویرانگر، کشتار و آواره‌کردن مردم در غزه می‌گذرد. ۱۰۰ روز از مصیبت و اضطراب برای گروگان‌ها و خانواده هایشان گذشته است.

به گزارش ایرنا, گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

وزارت بهداشت غزه امروز در نود و نهمین روز جنگ اعلام کرد که تعداد قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی به ۲۳ هزار و ۸۴۳ شهید و ۶۰ هزار و ۳۱۷ زخمی رسیده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 − یک =