اخبار

سفیر ایران: اولین گام در سرکوب تروریسم، تغییر اندیشه‌ای در سیاست حاکم بر غرب است

محمد توتونچی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت با اشاره به روز مبارزه با تروریسم در صفحه شخصی خود نوشت: امروز به عنوان روز مبارزه با تروریسم با توجه به فقدان تعریف جامع از تروریسم همچنان (این موضوع) مسئله ساز است و غرب در این زمینه همان گونه که در دوران استعمارگرایی «من غربی» را برتر و متمدن‌تر از «دیگری شرقی»که مصداق مورد نظر آن همیشه مسلمانان بوده‌اند، می‌دانست، در عصر جدید این وضعیت تأثیرگذارتر شده است.

وی همچنین نوشت: در وضعیت جدید، در تلاش است که با جابه جایی مفهوم «خشونت» وجایگزینی آن با مفهوم «تروریسم»، وحشی‌گری جدید را به نام مسلمانان رقم زند. با چنین وضعیتی از تحلیل جهانی در مورد تروریسم، نه تنها باید با حرکت‌های تروریستی به شدت مبارزه کرد، بلکه با نهادینه ساختن چنین فلسفه و تفکری نیز به شدت باید مخالفت کرد.

توتونچی تصریح کرد: بنابراین اولین گام در سرکوب تروریسم جهانی، ایجاد تغییر اندیشه‌ای و فکری در سیاست حاکم بر جهان غرب در پیوند دادن تروریسم با جهان اسلام است. در این راه عزم راسخ جهانی می‌تواند به مثابه راهبردی ویژه در مبارزه با تروریسم تلقی گردد.

روز هشتم شهریور ماه در تقویم کشورمان روز مبارزه با تروریسم نام دارد و این روز مصادف است با عملیات تروریستی نسبت به مقامات ارشد کشورمان در سال 1360 که به شهادت رییس جمهور و نخست وزیر کشورمان و تنی چند از همراهان آن‌ها انجامید.

علاوه بر این ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری خود درباره روز مبارزه با تروریسم گفت: شاید کمترین نظام سیاسی در دنیا باشد که این تعداد از دولتمردان آن کشور و مردم و شهروندان آن قربانی تروریسم کور و سیاه شده باشند. ملت ایران هم در مبارزه علیه تروریسم پرچمدار و در خط مقدم مبارزه قرار دارد و از بزرگترین قربانیان مبارزه با تروریسم به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + سه =