اخبار

سفیر یمن در سوریه: از صلح عادلانه فراگیر استقبال می‌کنیم

 «عبدالله صبری» سفیر دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) در سوریه در مراسمی به مناسبت هشتمین سالروز آغاز جنگ یمن (روز ایستادگی ملی) گفت که این کشور از یک صلح عادلانه فراگیر استقبال می‌کند.

به نوشته وبگاه المسیره، او گفت که همبستگی و ارتباط میان فلسطین و گروههای مقاومت در دوران جنگ یمن اهمیت مضاعفی یافت و ایستادگی سوریه و همچنین ایستادگی یمن وجه دیگری از مقاومت فلسطین و فداکاری ملت فلسطین است.

«عبدالله صبری» افزود: «امروز یمنی‌ها، سوری‌ها و فلسطینی‌ها در چارچوب مقاومت در کنار تمامی شرافتمندان عرب و مسلمانان ایستاده‌اند»

سفیر دولت صنعاء در دمشق همچنین با استقبال از تمامی تلاش‌های کشورهای عربی و اسلامی در کاهش محاصره سوریه، خواستار رفع کامل محاصره و تحریم‌های این کشور شد.

مراسم روز «ایستادگی ملی یمن» در حالی در سفارت یمن در دمشق برگزار شد که در صنعاء و دیگر شهرهای یمن نیز امروز صدها هزار نفر با حضور در خیابان‌ها مقاومت هشت ساله در برابر ائتلاف سعودی-آمریکایی را گرامی داشتند، جنگی که با دهها هزار کشته و میلیون‌ها آواره و محاصره شدید هوایی، زمینی و دریایی در حالی که قرار بود در عرض دو هفته کار را یکسره کند، بیش از هشت سال به طول انجامیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 × شش =