گفتگو

سفیر یمن: پیشرفتی در مذاکرات صلح یمن حاصل نشده است/ مصاحبه اختصاصی

سفیر یمن در ایران با اشاره به اینکه سازشکاران به هیچ وجه نماینده ملت‌ها و کشورهای عربی نیستند تاکید کرد، آمریکا و عربستان هر راهی را که می‌تواند منجر به توقف تجاوزات ضد یمن شود، مسدود می‌کنند.

نخستین یادواره شهدای رسانه محور مقاومت با عنوان «راویان مقاومت» روز (دوشنبه 8 اسفند) در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما با حضور شماری از مسئولان ایرانی از جمله فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و همچنین مدیران رسانه و روسای بنیاد شهید در ایران، لبنان، فلسطین، یمن، عراق و افغانستان برگزار شد.

در همین چارچوب در حاشیه این مراسم گفتگویی با «ابراهیم الدیلمی» سفیر یمن در تهران درباره نقش رسانه‌های مقاومت در حمایت از محور مقاومت و همچنین سرنوشت مذاکرات اخیر یمن و عربستان داشتیم.

ابراهیم الدیلمی در ابتدای مصاحبه در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره نقش رسانه‌های مقاومت در حمایت از آرمان مقاومت به ویژه مسئله یمن، گفت: رسانه‌های شریف مقاومت بودند که با ارائه آرمان مقاومت، ماهیت این محور مبارک برای مقابله با پروژه آمریکا و پروژه عادی‌سازی (با رژیم صهیونیستی) و خیانت برخی کشورهای عربی را برای جهانیان آشکار ساختند.

سفیر یمن افزود: در یمن رسانه‌های مقاومت کنار ما بودند و وحشی‌گری و جنایات دشمن سعودی-آمریکایی علیه کشور ما را به خوبی فاش کردند. همچنین این رسانه‌ها به خوبی شجاعت و قهرمانی رزمندگان یمنی که نمونه بارزی در درس‌های شجاعت در میادین مختلف هستند را به نمایش گذاشتند.

این دیپلمات یمنی در پاسخ به این سوال که از آنجایی که بعد از آمریکا بزرگترین دشمن مقاومت، رژیم صهیونیستی است و ما اکنون شاهد عادی‌سازی روابط شماری از کشورهای عربی با این رژیم هستیم، پیام شما برای سازشکاران با اسرئیل چیست، اظهار داشت: این سازشکاران نماینده اعراب و کشورهای عربی نیستند؛ بلکه آنها (سازشکاران) آفت‌ها و گروه‌های صهیونیستی هستند، حتی اگر در برخی کشورهای عربی حکومت کنند اما هرگز بیانگر و نماینده وجدان عربی و اسلامی نیستند.

وی تصریح کرد: آنها (سازشکاران) گروه‌هایی هستند که از پروژه صهیونیستی-آمریکایی برای اجرای برنامه‌های آنها اطاعت می‌کنند. آنها گروهی از خائنان هستند و ما از مردم آنها (ملت رژیم‌های سازشکار) و همه آزادگان و جهان عربی و اسلامی برای مقابله با این تحرکات سازشکارانه و این خیانت، حمایت می‌کنیم تا این ابلهان را از ادامه مسیر خائنانه عادی‌سازی که به همه فداکاری‌های اعراب و مسلمانان و تاریخ شریف آنها خیانت می‌کند، بازدارند.

وی درباره مذاکرات یمن و عربستان و اینکه آیا این مذاکرات پیشرفتی داشته است یا نه گفت: آتش‌بس موقت هنوز تمدید نشده و ما هنوز در فضای جنگ و محاصره به سر می‌بریم. نمی‌توان گفت پیشرفتی در این زمینه حاصل شده است. استکبار عربستان و مانع‌تراشی‌های آمریکا جلوی هر مسیری که می‌تواند منجر به توقف تجاوزات علیه یمن شود را گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه + = 18