اخبار

شاه اردن : حل مساله فلسطین کلید صلح در خاورمیانه است

شاه اردن

شاه اردن با تأکید بر اینکه حل مساله فلسطین کلید صلح در خاورمیانه است، خواستار ایجاد افق سیاسی جهت حل عادلانه و فراگیر این موضوع شد.

«عبدالله دوم» شاه اردن تأکید کرد که حل مساله فلسطین کلید صلح و ثبات در خاورمیانه است و بازتاب‌های بین‌المللی غیر قابل انکار دارد.

عبدالله دوم در پیامی به «شیخ نیانگ» سفیر سنگال در سازمان ملل متحد و رئیس کمیته پیگیری حقوق فلسطینیان به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز یوم النکبة (فاجعه اشغال فلسطین)، بر محوریت مساله فلسطین و پایبندی اردن به تلاش برای دفاع از حقوق فلسطینیان در محافل مختلف بین‌المللی تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه تعیین سرنوشت حق همه ملت‌هاست، تصریح کرد که پس از گذشت بیش از نیم قرن از فاجعه اشغال فلسطین، نمی‌توان حق فلسطینیان در تعیین سرنوشت و تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای چهارم ژنو سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی بر اساس راه‌حل دو دولت را نادیده گرفت.

وی افزود که اردن با هماهنگی شرکای بین‌المللی خود برای پیدا کردن راه‌حل بین‌المللی و توقف تمامی اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند.

بنابر گزارش وبگاه «سما نیوز»، شاه اردن همچنین تأکید کرد که این کشور به همکاری با برادران فلسطینی برای حفظ وضعیت تاریخی و حقوقی اماکن مقدس و حمایت از آن ادامه خواهد داد.

شاه اردن همچنین از جامعه جهانی خواست تا به حمایت از آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطین (آنروا) جهت ارائه خدمات حیاتی اعم از آموزش، بهداشت و امدادرسانی به ویژه برای کودکان و جوانان تا زمان دستیابی به راه‌حل عادلانه و فراگیر ادامه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 8 = چهل