اخبار

شیخ نعیم قاسم: در پرونده مرزبندی اسیر تبلیغات رسانه‌ای نمی‌شویم

 شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله در جشن بسیج آموزشی حزب‌الله در منطقه جبل که با حضور شخصیت‌ها و فعالان فرهنگی لبنان برگزار شد اعلام کرد، ما اسرائیل را شکست داده‌ایم و در هر جنگ پیش رو آن را شکست خواهیم داد.

وی افزود، مقاومت بزرگترین گواه بر آن است که خداوند پیروزی را به مومنان صبور و با استقامت اعطا می‌کند؛ زیرا آنها صاحبان واقعی حق هستند. ما همواره دشمن صهیونیستی را شکست داده‌ایم و  تا زمانی که رزمندگان مقاومت اعم از زن و مرد از فرزندان حزب‌الله و فرزندان جهاد و فرزندان امام سید علی خامنه‌ای در میان ما هستند، این دشمن را شکست خواهیم داد.

شیخ نعیم قاسم افزود، دشمنان سرگردانند که چگونه با ما مقابله کنند تا بتوانند مشروعیت حضور ما را خدشه‌دار سازند. اما ما با دلیل و منطق با آنها مبارزه می‌کنیم . آنها به ما می‌گویند که سلاح باید منحصر به ارتش باشد. ما نیز معتقدیم که سلاح برای دفاع از خاک است و باید در دست ارتش لبنان باشد و این ارتش است که از خاک کشور دفاع می‌کند؛ اما اگر مانع مسلح شدن ارتش شوند و به ما بگویند که قدرت ارتش برای دفاع از کشور محدود است، آیا شهروندان لبنان نباید از ارتش خود برای آزادی سرزمین‌شان و دفاع از میهن حمایت کنند؟

این مقام حزب‌الله ادامه داد، همه خوب می‌دانند که اگر مقاومت میدان را خالی کند، ارتش جنایتکار رژیم صهیونیستی هر روز لبنانی‌ها را می‌کشد، سرزمین ما را اشغال می‌کند، در جنوب لبنان شهرک‌سازی می‌کند و رئیس جمهور و یک نظام سیاسی و اقتصادی دلخواه خود را در لبنان روی کار می‌آورد.

شیخ نعیم قاسم تصریح کرد، تا زمانی که رزمندگان و مبارزان عزیز ما حضور دارند ما هرگز اجازه تجاوز به لبنان را نمی‌دهیم و صرف نظر از این که چقدر زمان نیاز باشد ما برای محافظت از لبنان فداکاری می‌کنیم. ما در میدان مقابل دشمن اسرائیلی ایستاده‌ایم و از برخی طرف‌ها در لبنان می‌خواهیم میان ما و دشمن قرار نگیرند تا جزئی از این دشمن نباشند.

وی در ادامه به پرونده سیاسی لبنان و انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور اشاره کرده و گفت، موضع دائمی ما ضرورت تشکیل دولت قبل از انتخاب رئیس جمهور است؛ حتی اگر زمان محدودی باقی مانده باشد و اکنون نگرانی ما در این زمینه بیشتر شده است. زیرا اولین ماموریت دولت آن است که لبنان را از سردرگمی سیاسی که ممکن است با شروع زمان انتخاب رئیس جمهور جدید آغاز گردد نجات دهد. برای اینکه گرفتار این جنجال نشویم باید دولت را تشکیل دهیم و امیدواریم انتخاب رئیس جمهور در موعد مقرر صورت بگیرد.  اگر این اتفاق بیفتد و رئیس جمهور در زمان مقرر انتخاب شود باید محتاط باشیم و اگر این امر حاصل نگردد وظیفه ماست که از اختلافات سیاسی جلوگیری کنیم تا منجر به بروز مشکلات جدید در کشور نشود.

معاون دبیرکل حزب‌الله تصریح کرد، شواهد و قرائن ثابت کرده که پارلمان فعلی بین 4 یا 5 گروه تقسیم شده و مثلا اگر این پارلمان تنها به دو دسته تقسیم می‌شد برای انتخاب رئیس جمهور کار ساده‌تری داشتیم.  ما در این مرحله به یک رئیس جمهور قدرتمند نیاز داریم که بینش ملی دارد و به چالش‌های کشور از طریق گفتگو رسیدگی می‌کند. مسیر پرچالش فعلی در پرونده سیاسی لبنان مانع از موفقیت در روند انتخاب رئیس جمهور جدید می‌شود. از همین رو گروه‌های پارلمانی و احزاب مختلف باید گفتگو کنند تا به نتیجه برسند و با نزدیک کردن دیدگاه‌ها به یکدیگر رئیس جمهور مناسبی انتخاب گردد.

شیخ نعیم قاسم در پایان به پرونده ترسیم مرزهای دریایی لبنان و فلسطین اشغالی اشاره و تاکید کرد، مراحل مختلف پرونده مرزبندی را از طریق فرستاده آمریکایی پیگیری می‌کنیم تا مواضع و نتایج را بدانیم و به راه حل نهایی برسیم. ما اسیر تبیلغات رسانه‌ای نمی‌شویم و منتظر نتیجه نهایی خواهیم ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج − = 4