اخبار

صلح با عربستان به درگیری اعراب با اسرائیل پایان می‌دهد

صلح با عربستان به درگیری اعراب با اسرائیل پایان می‌دهد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل: صلح با عربستان به درگیری اعراب با اسرائیل پایان می‌دهد 

نخست‌وزیر اسرائیل در حالی که عربستان هرگونه عادی سازی روابط با تل‌آویو را در شرایط حاضر رد می‌کند، ادعا کرد: صلح و سازش با عربستان «گامی بزرگ» برای پایان دادن به درگیری اعراب و اسرائیل در خاورمیانه است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با سناتور لیندسی گراهام، مدعی شد: توافق با عربستان می‌تواند نتایج تاریخی بزرگی برای اسرائیل، عربستان، منطقه و کل جهان داشته باشد.

به گزارش ایسنا،‌ به نقل از خبرگزاری فلسطینی «معا»،سناتور گراهام نیز که اخیرا سفری به عربستان داشته، گفت: به عربستان اطلاع دادم که نتانیاهو خواهان بهبود روابط است و باید این مساله به شیوه‌ای انجام شود که دوستان ما در اسرائیل را مطمئن سازد.

این سناتور اضافه کرد: به ولیعهد عربستان گفتم بهترین زمان بهبود روابط همین الان است. رئیس‌جمهور بایدن بسیار به عادی سازی روابط با عربستان توجه دارد و در ازای آن عربستان باید تنها کشور یهود را به رسمیت بشناسد و من می‌توانم به عنوان یک جمهوریخواه در تبلیغ این موضوع کمک کنم.

گراهام ادامه داد: به نظرم حزب جمهوریخواه مسلما می‌خواهد با بایدن برای تغییر روابط بین آمریکا و عربستان همکاری کند؛ مساله‌ای که نهایتا می‌تواند منجر به پذیرش اسرائیل از سوی عربستان شود. این مساله دلیل حضورم در اینجاست. این موضوع مستلزم تلاش بسیار است؛ اما ارزش تلاش کردن را دارد.

نتانیاهو نیز در واکنش به حرف‌های گراهام گفت: ما خواهان روابط و صلح با عربستان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 − = دو