اخبار

صلح غرب آسیا، درگروی اجرای قوانین بین‌المللی در قبال جنایات رژیم صهیونیستی

 حسام زملط با صدور بیانیه‌ای که یک نسخه آن در تارنمای نمایندگی فلسطین منتشر شد، از عقب‌نشینی دولت جدید لندن برای صرف‌نظر از انتقال سفارتخانه این کشور از تل‌آویو به قدس استقبال کرد و گفت:‌ جابه‌جایی محل سفارت بریتانیا هرگز نباید از ابتدا مطرح می‌شد.

وی افزود: کار زیادی برای ایجاد یک محیط مساعد در راستای رسیدن به صلح در غرب آسیا و جبران بی عدالتی تاریخی ناشی از بیانیه بالفور در ۱۰۵ سال پیش وجود دارد.

حسام زملط در ادامه بیانیه خود از دولت لندن خواست تا گام‌های بیشتری را برای جبران ظلم صورت گرفته علیه مردم مظلوم فلسطین بردارد.

وی گفت: ما از دولت بریتانیا می‌خواهیم که نقش فعالی ایفا کند، کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد، حمایت بریتانیا از حقوق آوارگان فلسطینی را تایید کند، تمامی کالاها و محصولات غیرقانونی را از استقرار در سرزمین‌های اشغالی منع کند و شرکت‌هایی را که در آنها کار می‌کنند و از آنها سود می‌برند تحریم کند.

نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین خاطر نشان کرد:‌ اجرای کامل و برابر قوانین بین‌الملل راهی به سوی صلح پایدار و عادلانه است.

«لیز تراس» نخست وزیر پیشین بریتانیا که خود را حامی بزرگ صهیونیست می‌دانست بنا داشت تا همسو با سیاست دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا سفارت این کشور را به قدس منتقل کند. این تصمیم وی با انتقادهای فراوانی در داخل مواجه شد و چهره‌های مطرح سیاسی و گروه‌های مدنی نسبت به تبعات قانونی ان هشدار دادند.

اینک که دولت ریشی سوناک نخست وزیر جدید بریتانیا از این تصمیم عقب‌نشینی کرده است، گروه‌های حقوق بشری و مدافع مردم فلسطین در بریتانیا تاکید دارند که فشارها باید علیه رژیم اشغال‌گر قدس تشدید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت − = 2