اخبار

صنعاء: بدون احترام به حقوق ملت یمن، سخن گفتن از صلح بی‌معناست

مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی هشدار داد که احتمال هر گونه تنش یا پیچده شدن وضعیت وجود دارد.

شبکه خبری المسیره به نقل از المشاط گزارش داد، یمن به دنبال تنش نیست، ولی اگر در طرف مقابل (ائتلاف سعودی) انسانهای عاقلی وجود نداشته باشد که به دنبال صلح باشند، احتمال تنش وجود دارد.

وی تصریح کرد، کشورهای متجاوز، مسئول عدم پذیرش مطالبات ملت یمن هستند و بدون احترام گذاشتن به حقوق ملت و کشور ما، سخن گفتن از صلح و امنیت هیچ ارزشی ندارد.

این مقام یمنی، محاصره و محروم کردن ملت یمن از منابعش را مانع بزرگی در مسیر صلح و اعتمادسازی دانست و گفت: نسبت به دور زدن مطالباتمان، هشدار می‌دهیم؛ زیرا مطالبات به حق و عادلانه‌ای است.

المشاط ضمن هشدار به ائتلاف متجاوز در عدم رفع مطالبات مردم یمن، تأکید کرد، مردم نباید فریب کسانی را بخورند که به خدمتگزاران متجاوزان و اشغالگران بدل شده‌اند.

وی ادامه داد: همه اشرار گذشته و حاضر در سنگر تجاوز خارجی به کشور ما جمع شده‌اند و در مقابل، همه آزادگان در سنگر دفاع از آزادی و استقلال نیز گرد هم هستند.

این مقام یمنی با بیان اینکه جنگها علیه یمن برای این بوده است که این کشور وابسته به خارج باقی بماند، تصریح کرد، توطئه‌های خارجی ادامه خواهد داشت و یمن با طرفهای خارجی روبروست که با انقلاب ۲۶ سپتامبر مقابله کردند.

هانس گروندبرگ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن هم روز گذشته خبر داد که این سازمان، پیشنهاد جدیدی برای تمدید آتش‌بس در یمن ارائه کرده است.

گروندبرگ گفت: به طرفهای مختلف [یمنی]، پیشنهاد تمدید آتش‌بس برای طولانی‌ترین مدت ممکن را مطرح کردیم. و منتظر پاسخ طرفهای یمنی به پیشنهادمان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 4 = ده