اخبار

صنعاء حضور آمریکایی‌ها در المهره را محکوم کرد

دولت صنعاء حضور نیروهای آمریکایی در استان المهره را محکوم کرد، پارلمان یمن نیز بر مخالفت خود با هرگونه حضور بیگانگان در خاک، جزایر و آب‌های این کشور با هر توجیهی تاکید کرد.

به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، کابینه دولت صنعاء حضور نیروهای آمریکایی، انگلیسی و سعودی در استان المهره را که به منزله تجاوز، اشغال آشکار و نقض حاکمیت یمن است، محکوم کرد.

این کابینه تاکید کرد تداوم حضور مستقیم نیروهای آمریکایی، انگلیسی و سعودی در المهره و سایر استان‌های تحت اشغال در راستای‌ تلاش‌هایی که برای برقراری صلح در یمن انجام می‌شوند و نیز در راستای امنیت و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی نیست.

دو روز قبل براد کوپر، فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا و سفیر آمریکا در یمن به استان ساحلی المهره یمن واقع در مرز عمان سفر کردند.

دولت صنعاء از کشورهای اشغالگر و متجاوز خواست با اقدامات و نه اظهارات رسانه‌ای و تبلیغاتی، جدیت خود را در برقراری صلح برای تمامی مردم یمن نشان داده و خاک این کشور و استان‌هایی را که اشغال کردند، ترک کنند.

عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن چند روز قبل اعلام کرد که آمریکا چند پایگاه نظامی در استان‌های حضرموت و المهره واقع در شرق یمن احداث کرد.

در همین چارچوب پارلمان صنعاء درباره طرح‌های آمریکا علیه وحدت و حاکمیت یمن هشدار داد و از تمامی گروه‌های مردم یمن خواست با این اقدامات و دخالت‌ها در امور یمن مقابله کنند.

همچنین پارلمان یمن اتحاد در برابر متجاوزان و اشغالگران و رعایت احتیاط را خواستار شد و ائتلاف دشمن و مزدورانش را مسؤول نابودی منابع ملت یمن و نقض حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی یمن دانست.

پارلمان صنعاء در ادامه نیز حملات و نقض‌های روزانه حقوق ملت فلسطین و هتک حرمت مقدسات آنها و همینطور اظهارات و قوانین رژیم صهیونیستی در نقض تمامی قوانین و توافق‌های بین‌المللی را به شدت محکوم کرده و بر حق ملت فلسطین در دفاع از حقوق و شان خود و نیز تشکیل کشور مستقل فلسطین با پایتختی قدس تاکید کرد.

این پارلمان در ادامه از جامعه بین‌الملل، سازمان ملل، شورای امنیت و دیگر نهادهای وابسته به آنها خواست به مسؤولیت‌های انسانی و اخلاقی خود در حمایت از ملت فلسطین عمل کرده و تروریسم صهیونیستی را متوقف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت − 1 =