اخبار

عراق چهار تروریست داعشی تحت تعقیب را دستگیر کرد

وزارت کشور عراق امروز در بیانه ای اعلام کرد که دستگاه مبارزه با تروریسم این کشور چهار تروریست تحت تعقیب از جمله یکی از فرماندهان داعش که در سمت کارشناس مواد منفجره در این گروه تروریستی فعالیت داشت را در استان های اربیل، سلیمانیه و کرکوک دستگیر کرد.

در بیانیه وزارت کشور عراق آمده است: در سلسله عملیات های ویژه، یکی از فرماندهان تروریست ها به نام «و . م . م» که سمت کارشناس مواد منفجره در بخش شمال گروه تروریستی داعش را برعهده داشت، دستگیر شد.

این بیانیه اضافه کرد: همچنین با همکاری هنگ مبارزه با تروریسم سلیمانیه و طی انجام دو ماموریت جداگانه، دو نفر از تروریست ها در منطقه بازیان و جمجمال استان سلیمانیه دستگیر شدند.

در همین راستا طی سلسله عملیات هایی، یکی دیگر از تروریست ها در کرکوک دستگیر شد.

وزارت کشور عراق در پایان افزود: عملیات های ویژه و سریع نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم برای تامین امنیت و آرامش مردم عراق به طور شبانه روزی ادامه دارد.

همچنین اطلاعات ارتش عراق امروز در بیانیه ای از دستگیری ۶ تروریست در استان الانبار خبر داد و افزود: بر اساس اطلاعات دقیق اداره اطلاعات لشگر دهم وابسته به اداره اطلاعات ارتش و با همکاری با اطلاعات لشگر اربعین، کمین های محکمی در استان الانبار انجام شد و طی عملیات های جداگانه ۶ تروریست تحت تعقیب دستگیر شدند.

گروه تروریستی داعش که از ۱۷ خرداد ماه سال ۱۳۹۳ به عراق حمله و طی سه روز توانسته بود، حدود ۴۵ درصد خاک این کشور را تصرف کند، آبان ماه ۱۳۹۶ شکست خورد (یک ماه بعد نیز در سوریه)، اما از همان زمان، هسته های خفته این گروه تروریستی همچنان در عراق و سوریه فعال هستند و بعضا اقدام به تحرکات تروریستی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− چهار = 3