اخبار

عربستان جنایت صهیونیست‌ها در جنین را محکوم کرد

عربستان جنایت صهیونیست‌ها در جنین را محکوم کرد

وزارت امور خارجه عربستان سعودی تشدید تنش‌های رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین به ویژه جنین را محکوم کرد.

وزارت‌ امور خارجه عربستان سعودی ضمن رد کامل اقدامات خطرناک نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی، با خانواده قربانیان و دولت و مردم فلسطین ابراز همدردی و برای مجروحین آرزوی شفای عاجل کرد.

وزارت خارجه امارات نیز با انتشار بیانیه‌ای خواستار توقف اقدامات خشونت‌آمیز نظامیان اشغالگر صهیونیستی علیه فلسطینیان در کرانه باختری شد.

نظامیان رژیم صهیونیستی دو روز گذشته به شهر جنین یورش بردند. یورش نظامیان رژیم اسرائیل به جنین منجر به شهادت 7 فلسطینی و زخمی شدن 91 فلسطینی دیگر شد . در این یورش، در اثر انفجار بمب کنار جاده‌ای گردان جنین در مسیر خودروی نفربر زرهی صهیونیست‌ها، هفت نظامی این رژیم زخمی شد که یک حادثه مهم و کم سابقه به شمار می‌رود.

تحولات روز دوشنبه کرانه باختری که منجر به زخمی شدن هفت تن از نظامیان رژیم اسرائیل در یورش به جنین شد، باعث شد رژیم اسرائیل در اقدامی بی سابقه از بالگرد برای حمله به اهدافی استفاده کنند. از سوی دیگر تداوم درگیری‌ها در جنین، باعث شد صهیونیست ها از جنگنده‌های آمریکایی اف 16 استفاده کنند.

این درحالی است که منابع رسانه‌‌ای فلسطین عصر روز سه شنبه به نقل از رسانه‌های رژیم اسرائیل از وقوع تیراندازی در یکی از شهرک‌های صهیونیست نشین در نزدیکی رام الله خبر دادند. در این تیراندازی 4 صهیونیست کشته و 4 تن دیگر زخمی شدند که حال مجروحان این عملیات نیز وخیم گزارش شده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله جهاد اسلامی و حماس در بیانیه‌های جداگانه‌ای ضمن استقبال از عملیات شهادت طلبانه مرگبار علیه صهیونیست‌ها، آن را پاسخ طبیعی و در واکنش به جنایات اخیر صهیونیست‌ها در جنین دانستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو × = 6