اخبار

عطوان: فرش قرمز پهن کردن برای «هرتزوگ» اهانت به خون کودکان غزه است

 «عبدالباری عطوان» تحلیلگر جهان عرب با اشاره به همسویی برخی کشورهای عربی با آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره سرانجام آن به شدت هشدار داد و تاکید کرد که فرش قرمز پهن کردن برای «اسحاق هرتزوگ» رئیس این رژیم، اهانت به خون کودکان غزه است.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از رای الیوم، عطوان با اشاره به برگزاری کنفرانس آب و هوایی در امارات و مشارکت هرتزوگ در آن، به ویژه در شرایطی که ارتش رژیم صهیونیستی دست به کشتار و پاکسازی نژادی در غزه زده و شماری زیادی از ساکنان آن را به شهادت رسانده و برخی دیگر را زخمی کرده، به شدت از این همنشینی سران عربی با رئیس این رژیم انتقاد کرد.

وی نوشت: فرش قرمز پهن کردن برای رئیس رژیم صهیونیستی و دیدار برخی از سران عرب از جمله شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و شیخ محمد بن زاید رئیس امارات در این شرایط، به مثابه اهانت به خون شهدا و کودکان غزه است.

عطوان ضمن تمجید از اقدام هیئت ایران در این کنفرانس و ترک آن به علت حضور رئیس رژیم صهیونیستی، ادامه داد: شرکت کنندگان عرب هم بهتر بود که اقدامی مشابه و حتی فراتر از آن یعنی قطع روابط با رژیم اشغالگر و بستن سفارتخانه های خود در کشورشان انجام می‌دادند.

وی با اشاره به حمایت قوی تسلیحاتی و نظامی آمریکا از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه، ادامه داد: آمریکا در حال جنگ سخت علیه جنبش های مقاومت به ویژه حماس و بستن پایتخت های عربی به ویژه دوحه به روی آن است.

این تحلیلگر اضافه کرد: این جنگ آمریکا علیه گروه‌های مقاومت که با تحریک رژیم اشغالگر انجام می شود، نتایج معکوس برای منطقه و آمریکا و منافع آن به همراه خواهد داشت، به نفع محور روسی-چینی است و قطر اگر به دیکته های آمریکا تن دهد، از بازندگان بزرگ خواهد بود.

عطوان نوشت: جنگ غزه هر نتیجه ای که به همراه داشته باشد، سرآغاز فروپاشی رژیم های همسو با آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 − = سه