اخبار

فاجعه انسانی در غزه بعد از تجاوزات وحشیانه اشغالگران

هم زمان با ورود عملیات طوفان الاقصی به ششمین روز خود و تجاوزات وحشیانه اشغالگران به نوار غزه درگیری گسترده‌ای میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در کرانه باختری رخ داده است.

 درحالی که عملیات بزرگ «طوفان الاقصی» که مقاومت فلسطین به رهبری حماس آغاز کرده وارد ششمین روز خود شده است، گروه‌های مقاومت در غزه از شلیک چند موشک به سمت تل‌آویو و عسقلان و بئر السبع و حیفا خبر دادند و هم‌زمان با آن رژیم اشغالگر اعلام کرد که کابینه اضطراری برای مقابله با فلسطینی‌ها تشکیل می‌دهد.

فاجعه انسانی در غزه بعد از تجاوزات وحشیانه اشغالگران

همچنین حملات وحشیانه اشغالگران به مواضع غیرنظامی نوار غزه نیز همچنان ادامه دارد و منابع مربوطه فلسطینی با اعلام اینکه رژیم صهیونیستی به تخریب محله‌های مسکونی و هدف قرار دادن غیرنظامیان ادامه می‌دهد گزارش دادند از زمان آغاز تجاوزات این رژیم به نوار غزه 1200 فلسطینی شهید و بیش از 5600 تن زخمی شده‌اند.

«حماده البیاری» مسئول سازمان ملل متحد در غزه اعلام کرد که اوضاع این منطقه بسیار خطرناک بوده و همه گذرگاه‌های غزه با دنیای بیرون قطع شده و هیچ راه کمک‌رسانی به آن وجود ندارد.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که صبح امروز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حملات وحشیانه‌ای به مناطق مختلف غزه انجام داده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز حملات گسترده هوایی به مناطق مختلف غزه را تایید کرد.

دفتر سازمان ملل برای هماهنگی امور بشردوستانه اعلام کرد که تعداد آوارگان در نوار غزه بعد از حملات اسرائیل به 338 هزار نفر رسیده است.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که خدمات بهداشتی وارد مرحله بحرانی شده و داروها و حتی امکانات اولیه پزشکی درحال اتمام است.

«اشرف القدره» سخنگوی این وزارتخانه تاکید کرد، ظرفیت بیمارستان‌ها پر شده و مجروحان روی زمین هستند و هیچ امکانات پزشکی مناسبی برای رسیدگی به آنها وجود ندارد. ادامه تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی و همچنین جنایت جنگی این رژیم در قطع برق و آب و سوخت، جان مجروحان را به خطر انداخته و یک فاجعه انسانی به وجود می‌آورد.

دکتر «یوسف ابوالریش» معاون وزارت بهداشت غزه نیز اعلام کرد که بیشتر قربانیان تجاوزات وحشیانه صهیونیست‌ها به نوار غزه زنان و کودکان هستند و قطع برق موجب تشدید بحران انسانی در این منطقه شده و با یک فاجعه واقعی روبه رو هستیم.

مقاومت جوانان فلسطینی مقابل نظامیان صهیونیست در کرانه باختری

از سوی دیگر درگیری میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها به کرانه باختری نیز رسیده و نظامیان صهیونیست صبح امروز پنجشنبه به شماری از شهرها و مناطق کرانه باختری یورش برده و اقدام به بازداشت فلسطینی‌ها کردند.

رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که نظامیان رژیم اشغالگر امروز به شهر قلقلیه، بیت دجن و سالم در نابلس و اردوگاه الجلزون در شمال رام‌الله و نیز اردوگاه عقبه جبر در اریحا یورش بردند.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در جریان این یورش‌ها ده‌ها فلسطینی از جمله 3 تن از فعالان جنبش حماس را بازداشت کرده است.

در مقابل، گردان جنین در کرانه باختری گزارش داد که رزمندگان آن نظامیان رژیم اشغالگر را با گلوله‌های سنگین و متوالی هدف قرار دادند.

این گردان در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای آن صبح امروز با نظامیان صهیونیست که به کرانه باختری یورش آورده بودند درگیر شده و آنها را مورد هدف قرار دادند.

بعد از ورود تعداد بیشتری از نظامیان ارتش صهیونیستی به کرانه باختری، درگیری میان آنها و مبارزان فلسطینی در مناطق مختلف جنین شدت گرفته و ادامه دارد.

گردان جنین اعلام کرد که رزمندگان آن تلفات مستقیمی به صفوف نظامیان صهیونیست وارد کرده‌اند.

افزایش تلفات ارتش اسرائیل در عملیات طوفان الاقصی

ارتش رژیم اشغالگر همچنین اسامی 31 نظامی و افسر دیگرِ خود را که در عملیات طوفان الاقصی به دست رزمندگان مقاومت به هلاکت رسیده‌اند منتشر کرد و به این ترتیب تعداد نظامیان کشته شده ارتش اسرائیل در این عملیات تاکنون 220 نفر اعلام شده است.

سفر وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی

در پی ادامه حمایت‌های آمریکا از جنایات اشغالگران در نوار غزه، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که ایالات متحده همواره در کنار اسرائیل می‌ماند و از آن حمایت می‌کند.

وی همچنین گفت که برای اعلام همبستگی با اسرائیلی‌ها به فلسطین اشغالی سفر می‌کند.

امروز قرار است بلینکن با مقامات ارشد صهیونیست از جمله «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم درباره افزایش حمایت نظامی آمریکا از اسرائیل گفتگو کند.

گفت‌وگوی ابومازن با بلینکن

از سوی دیگر «حسین الشیخ» دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین اعلام کرد که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فردا جمعه با وزیر خارجه آمریکا دیدار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + دو =