اخبار

فرمانده آمریکایی: از هوش مصنوعی برای مقابله با پهپادهای ایرانی استفاده می‌کنیم

فرمانده نیروهای تروریست آمریکا در منطقه غرب آسیا می‌گوید واشنگتن به دنبال استفاده از هوش مصنوعی برای مقابله با پهپادهای ایرانی است.

به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، «اریک کوریلا»، فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه غرب آسیا گفته واشنگتن به دنبال استفاده از هوش مصنوعی برای مقابله با پهپادهای ایران است.

وبگاه «المانیتور» نوشته ماه گذشته نیروهای یگان دفاع هوایی عربستان سعودی و نیروی هوایی آمریکا در چند رزمایش تلاش کردند هدف قرار دادن پهپادهایی شبیه پهپادهای ایران را تمرین کردند.

کوریلا در مصاحبه‌ای اختصاصی با المانیتور مدعی شده که نخستین تمرین نظامی میان نیروهای هوایی دو کشور «بسیار موفقیت‌آمیز» بوده‌ است.

کوریلا گفت: «کاری که ما انجام می‌دهیم این است که تلاش می‌کنیم قابلیت‌هایمان را ارتقا بدهیم. این کار به شریکانمان هم کمک می‌کند.»

کوریلا که سال گذشته ریاست سازمان تروریستی سنت‌کام را در اختیار گرفت گفته که قصد دارد در دور بعدی این رزمایش در ماه سپتامبر از چند کشور دیگر هم برای حضور در این رزمایش دعوت کند.

هدف از این رزمایش‌ها، به گفته فرمانده آمریکایی، تقویت توانمندی‌های دفاعی عربستان سعودی از طریق شبیه‌سازی حملات پیچیده پهپادی از سوی ایران است.

وی گفته مقام‌های سنت‌کام در نهایت قصد دارند گره‌های فرماندهی و کنترل FAAD-C2 خودشان را از طریق هوش مصنوعی به همدیگر متصل کرده و از این طریق به فرماندهان برای اولویت دادن به اهداف نظامی کمک کنند.

المانیتور نوشته کوریلا راهبردی به نام «مردم، شرکا و نوآوری» را در منطقه در دستور کار دارد که هدف آن جبران کاهش تجهیزات نظامی آمریکا در منطقه و دادن اطمینان خاطر به کشورهای حاشیه خلیج فارس درباره تعهد واشنگتن به امنیت آنها در قبال ایران است.

المانیتور نوشته جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر دارنده بزرگترین زرادخانه پهپادی و موشکی در منطقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت × 2 =